Juniorka na západě Čech prohrála 1:4, jediný gól Tygrů dal Průšek

Date of publication Author Jan Kordík

Karlovy Vary/ Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše museli ve velmi úzké sestavě dohánět jednogólové manko již od druhé minuty. Domácí ale svůj náskok postupně navyšovali a na branku na 1:3 od Pavla Průška zareagovali vlastní trefou. Tygři tak padli na západě Čech 1:4 a odešli z utkání bez bodu

10. kolo, pátek 05. ledna 2024
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Steklý (Zeman), 17. M. Novotný (V. Váňa, Šilhan), 41. Adámek (Dorot), 48. Dorot (Adámek) – 47. P. Průšek (Janata, Jenčovský). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Belko, Baxa. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Kašpar) – O. Postl II, Dorot (C), Bulka, Krajčík (A), Pelikán, M. Beran I – Adámek, M. Váňa, Varvařovský (A) – Zeman, Pastor, Steklý – Čihař, Záhejský, Šlechta – V. Váňa, M. Novotný, Šilhan.

Hambálek (Macourek) – P. Průšek, A. Král (A), Meisel, Pilíšek, Rybář, Jarabko – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – S. Jansa, Křížek, Vološín – Hrabčák, Kofroň, D. Pérez.

Libereckým juniorům se nevydařil úvod zápasu, jelikož šli do vedení hned ve druhé minutě domácí po trefě Vojtěcha Steklého - 1:0. Následně měli Tygři hned několik příležitostí pro vyrovnání, ke konci prvního dějství se ale radovala znovu Energie. Odražený puk se dostal k Matěji Novotnému, který jej uklidil do naší odkryté klece - 2:0.

Prostřední část přinesla důležité zákroky maskovaných mužů obou celků. O něco více práce ale měl liberecký Vojtěch Hambálek, který musel být pozorný zejména proti Davidu Varvařovskému. Na druhé straně vyzval do souboje Adama Ebenstreita Lukáš Meisel, karlovarský brankář ale vyšel z duelu jako vítěz.

Do závěrečné periody si z druhé třetiny přenesli Západočeši početní výhodu. Po zakončení Matyáše Adámka mezi tyčku a beton ale přesilovka skončila předčasně a domácí vedli o tři branky. Ve 47. minutě ale dokázali výhodu hráče navíc využít také naše barvy. Radek Janata našel ve slotu Pavla Průška, který pohotově skóroval - 3:1. Krátce nato si ale energetici vzali tříbrankový náskok zpět, když Ondřej Dorot vypálil z pravé strany na vzdálenější tyč - 4:1.

Šelmy se následně snažily ještě vývoj utkání zvrátit, domácí se však nedali a uzmuli tři body pro sebe.

Valdemar Jiruš
„Neměli jsme dobrý vstup do utkání, a to rozhodlo o jeho průběhu. V týmu teď dostávají prostor hráči širšího kádru a ne úplně nejlíp se s tím v posledních zápasech pasují. Bereme to ale tak, že je to pro ně obrovská škola a ty hráče musíme vychovávat. Tentokrát jsme nebodovali, ale Karlovým Varům gratulujeme a koukáme na další zápasy.“

Pavel Arnošt
„Museli jsme trochu slepovat sestavu, protože jsme měli problém se zraněnými obránci. Ale myslím si, že jsme se po předešlém vítězném zápase více naladili a podali velmi dobrý týmový výkon. Kluci byli velice hladoví a celý zápas jsme podle mě diktovali tempo hry.“