Venkovní výjezd bez bodového zisku. Junioři padli v Brně 1:5

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Liberečtí junioři chtěli na těsnou prohru v Jihlavě zareagovat nejlepším možným způsobem a skolit domácí Kometu. Do vedení šli sice Tygři jako první, záhy ale s vyrovnáním přispěchali Moravané. Ve zbytku utkání mělo iniciativu spíše Brno, které následně zvítězilo 5:1

9. kolo, sobota 30. prosince 2023
5:1
(3:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12:26 Rakus (Zembol, Svoboda; 5/5), 17:01 Ulbricht (Rakus, Halačka; 5/5), 17:46 Veselský (Bůžek, Bárta; 5/5), 26:45 Ekrt (5/5), 32:58 Moravec (Ekrt, Bárta; 5/5) – 11:51 Kofroň (Jansa, Křížek; 5/5). Rozhodčí: Blaha, Schenel – Beneš, Otáhal. Diváci: 133. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

HC Kometa Brno

Kavan (Ondráček) – D. Svoboda (A), Antony, Ulbricht (A), Jurný, Bůžek, Čaňo – Veselský, Otava (C), Zembol – D. Moravec, Ekrt, De. Bárta – J. Nesvadba, Halačka, Rakus – Pavlík.

Hambálek (Macourek) – Hladík, Jak. Seidl, Meisel, Rybář, Jarabko, Pilíšek – Jenčovský, Rozsíval, Janata – Šťástka, Hois, Handl – S. Jansa, Křížek, Kofroň – Hrabčák, Vološín.

Vedení pro sebe uzmuli jako první liberečtí junioři, když ve 12. minutě těžil z chyby v brněnské obraně Adam Kofroň a dopravil kotouč za záda Jana Kavana - 0:1. Trvalo to ale pouze 35 sekund a po trefě Robina Rakuse byl stav znovu nerozhodný - 1:1.

S blížícím se závěrem první části mohli Tygři znovu odskočit, Kometu ale podržel její maskovaný muž. Domácím se navíc záhy podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Skórovat totiž dokázal v 18. minutě nejprve Patrik Ulbricht a hned po 45 sekundách na něj navázal Adam Veselský - 3:1.

Šelmy vstupovaly do druhé části se zbytkem dvojnásobného oslabení, to nicméně zdařile přečkaly. Ve 27. minutě se ale zvedaly ruce znovu na střídačce Moravanů, to když proměnil svůj brejk Jan Ekrt - 4:1. Krátce po překlopení duelu do jeho druhé poloviny navíc poslal do liberecké sítě pátý brněnský gól David Moravec stojící na konci kombinace - 5:1.

Ve třetím dějství sice tým kouče Valdemara Jiruše přitlačil na pilu a nezdráhal se přitvrdit v osobních soubojích, na zdramatizování vývoje to už ale nestačilo. Z venkovního výjezdu se tak naše barvy vrací bez bodu.

Valdemar Jiruš
„Dvě třetiny jsme byli zakřiklí a nechali jsme Kometu hrát. Ta využila naše zaváhání. V první části soutěže jsme se mohli spolehnout na naší dobrou obranu, ale teď to moc nezvládáme a inkasujeme laciné góly. Soupeři gratulujeme.“

David Pazourek
„Povedl se nám slušný zápas, předvedli jsme dobrý týmový výkon. Máme zraněné nebo nemocné hráče, takže jsme museli hrát na tři pětky, ale dobře jsme bruslili a byli jsme důrazní před brankou. Kluky bych chtěl opravdu pochválit.“