Juniorka nezvládla náročnou bitvu s Jihlavou. Dukle podlehla 2:3

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Jihlava/Liberec – Osmé kolo juniorské nadstavby nabídlo bitvu Bílých Tygrů s jihlavskou Duklou. Domácí se do zápasu vrhli velmi aktivně a po úvodních dvaceti minutách vedli 2:0. Po dlouhé bezbrankové pasáži se liberečtí junioři v závěru druhé části dotáhli na dostřel a na začátku třetího dějství srovnával kapitán Jenčovský. V 50. minutě však vrátil domácím vedení Heš, na což už Severočeši nedokázali zareagovat.

8. kolo, pátek 29. prosince 2023
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Číhal (Nosek, Modl), 15. R. Váňa (Číhal, Modl), 51. Peš (Niederhafner) – 38. Hois (S. Jansa), 44. Jenčovský (Janata, Hladík). Rozhodčí: Hacaperka, Trnka – Kotlík, Tuháček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Dukla Jihlava

Cinka – Vovsík (C), Jeletz, Číhal (A), Vandas, Topol, Vildomec, Löffler – Burkov, Báťa (A), Rauš – R. Váňa, Modl, Nosek – Chlubna, Kudrna, Peš – Já. Jungwirth, Niederhafner, Klapica.

Hambálek – Hladík, Jak. Seidl, Meisel, Pilíšek, Rybář, Jarabko – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – S. Jansa, Hois (A), Rozsíval – Šťástka, Křížek, Vološín – Hrabčák, Kofroň.

Na první brankovou radost si muselo obecenstvo jihlavské Malé haly počkat až do 11. minuty. Modl se dostal ke střele z velkého úhlu, puk se však odrazil od brankové konstrukce a následně vyplaval až na modré čáře. Zde si jej přebral Lukáš Číhal, jenž si vyjel do středu levého kruhu, odkud zakončoval na vzdálenější tyč. Jeho rána propadla Hambálkovi pod lapačkou.

Na konci patnácté minuty bylo na domácí střídačce ještě veseleji. V přesilové hře se k nebezpečnému nahození dostal střelec první branky Lukáš Číhal a během letu kotouč přesně tečoval Robert Váňa – 2:0 pro Duklu.

Liberecká dvacítka si na první trefu musela počkat až na konec druhé periody, kdy měla k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. O snižující trefu se postaral Vojtěch Hois, jenž si od modré čáry šikovně vybruslil do mezikruží, odkud krásnou střelou švihem překonal brankáře Cinku.

Svěřenci Valdemara Jiruše výborně sehráli akci, která otevřela třetí dvacetiminutovku. Rozsíval ve středním pásmu elegantně přiklepl kotouč do jízdy Mikuláši Jenčovskému. Liberecký kapitán si najel po pravém křídle a svižnou střelou překonal jihlavského gólmana pod vyrážečku – 2:2.

Skóre duelu se naposledy měnilo v čase 50:10. Jihlavští hokejisté šikovně využili nedůslednosti v liberecké obraně, když Niederhafner obral za brankou jednoho z libereckých obránců. Domácí útočník pak narýsoval přesný pas na hokejku Hynka Peše, který se štěstím procedil hrací předmět za Hambálkova záda.

Minutu a půl před koncem ještě tygří střídačka sáhla po hře v šesti hráčích v poli, šelmám se však ani v tomto počtu hráčů nepodařilo vyrovnat. Junioři tak z Jihlavy odjíždí s těsnou prohrou 2:3.