Junioři na domácí půdě nestačili na Spartu, které podlehli 1:4

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Sedmé nadstavbové kolo juniorské extraligy sehráli Liberečtí proti pražské Spartě. Utkání bylo speciální především pro Ferdinanda Macourka, který si odbyl svou premiéru v dresu tygří dvacítky. Po vyrovnaném prvním dějství se do hry začali více dostávat hosté a ani skvělé zákroky libereckého maskovaného muže prohře nezabránily. Šelmy Spartě podlehly 1:4.

7. kolo, čtvrtek 21. prosince 2023

Branky a nahrávky: 16:32 Kofroň (Vološín, Hladík; 5/5) – 03:39 Žmola (Tůma, Fábry; 5/5), 23:15 Culek (Senčák, Samson; 5/5), 36:58 Senčák (Tůma, Hrabík; 5/4), 58:13 Bareš (Hrabík; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Bernat – Roischel, Hájková. Diváci: 68. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Macourek – P. Průšek, A. Král, Hladík, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Jak. Seidl – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, Plos, J. Pérez – S. Jansa, Křížek, Hois (A) – Prokůpek, Kofroň, Vološín.

HC Sparta Praha

Kalista – J. Tůma, D. Pavlák, Samson, Culek, Höll, David (A), Mack – Krupička, Žmola, Fábry (C) – Senčák, Hrabík, Daníček – Bareš, Hamršmíd (A), Holeček – Odehnal, Novák, S. Pavlák.

Do zápasu vstoupili Bílí Tygři s chutí hrát, i přes to se ale z vedení radovali hosté. Po přejetí útočné modré totiž z vrcholku levého kruhu tvrdě pálil Tůma. Tento projektil Ferdinand Macourek vyrazil betonem, ovšem pouze na hůl najíždějícího Jakuba Žmoly, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Liberečtí dokázali před úvodní sirénou odpovědět. Adam Kofroň přebral nahrávku ve vlastním obranném pásmu, projel s ní celou střední třetinu a zakončoval z mezikruží. Jeho svižný projektil propadl sparťanskému brankáři někde mezi betony a pomalu se doklouzal za jeho záda – 1:1.

V úvodu druhého dějství zamkli Pražané libereckou dvacítku v jejich pásmu a tlačili na Macourka tak dlouho, než jej překonali. Střelou od modré se prezentoval Ondřej Culek, jeho rána se ještě po cestě otřela o tyčku a následně zapadla za záda libereckého maskovaného muže.

V polovině hrací doby mohla Sparta odskočit do dvoubrankového vedení. Senčák však hned dvakrát nechal vyniknout Ferdinanda Macourka, který držel liberecké naděje na vyrovnání.

Sparťané si přece jen pro třetí gól došli. Právě David Senčák slalomem projel domácí obranou a zakončil pod víko severočeské klece, čímž těsně před koncem druhého dějství využil přesilovku.

Na začátku závěrečné části měli junioři výhodu přesilové hry. V ní se po nádherné souhře na jeden dotek dostal ke střele do prázdné branky Lukáš Plos. Liberecký útočník však z bezprostřední blízkosti minul sparťanskou klec. Domácí se ve zbytku třetiny hnali za vyrovnáním. Necelé tři minuty před koncem pak střídačka Valdemara Jiruše sáhla po oddechovém čase, po kterém šli Bílí Tygři do šesti. Finální podobu výsledku dal v čase 58:13 Albert Bareš, jenž pečetil vítězství hostů do prázdné branky.

Valdemar Jiruš
„Utkání bylo hodně o detailech. My jsme první dvě branky soupeři v podstatě darovali, čímž jsme jej dostali do herní pohody. Nebyli jsme pro jejich obranu vůbec nebezpeční, hodně jsme jim to ulehčili. Soupeř nás přehrál jak herně, tak střelecky a po zásluze odjíždí s plným bodovým ziskem. Kluci si teď musí odpočinout a věřím, že se vrátíme silnější.“

Tomáš Netík
„Chtěli jsme před Vánoci vyhrát tenhle zápas, abychom měli lepší svátky. Povedlo se nám to, odehráli jsme velmi dobrý duel. Zaslouženě bereme všechny body a jsme dobře naladění pro další průběh soutěže.“

7. kolo, čtvrtek 21. prosince 2023

HC Sparta Praha