Juniorka vedla proti Karlovým Varům 3:1, nakonec ale padla v prodloužení

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Utkání 6. kola nadstavbové části juniorské extraligy se pro Tygry po bezbrankové první třetině vyvíjelo lépe. Do třetí periody duelu s Karlovými Vary vstupovali svěřenci Valdemara Jiruše za stavu 3:1, nicméně Energie se nedala. Dvěma trefami dokázala skóre srovnat a poslat do prodloužení. V něm rozhodl po 25 sekundách o bonusovém bodu pro Západočechy David Varvařovský.

6. kolo, středa 20. prosince 2023
3:4p
(0:0, 3:1, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 21:18 Jansa (Hois, Handl; 5/5), 24:19 Handl (Jenčovský, Janata; 5/5), 37:23 Handl (Jenčovský, Janata; 5/5) – 22:39 Záhejský (Čihař; 5/5), 45:36 Čihař (Varvařovský, Záhejský; 5/5), 56:35 M. Váňa (Adámek, Varvařovský; 5/5), 60:25 Varvařovský (Dorot; 3/3). Rozhodčí: Horák, Domský – Hradil, Juránek. Diváci: 66. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Hambálek – Král, Jarabko, Pilíšek, Průšek, Rybář, Meisel, Pérez, Hladík – Handl, Pekař, Hrabčák, Vološín, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Kofroň, Křížek, Hois.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Krajčík, Pelikán, Dyk, Beran, Holejšovský, Dorot – Novotný, Galnor, Pastor, Čihař, V. Váňa, Vojáček, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa, Adámek.

Po úvodní bezbrankové třetině se s góly roztrhl pytel ve druhé periodě. Nejprve vyslal Tygry do vedení ve 22. minutě Samuel Jansa, který zamířil mezi ruku a tělo karlovarského brankáře - 1:0. Vyrovnat ale dokázal poměrně záhy západočeský Vít Záhejský, jenž si připsal na své konto úspěšnou dorážku - 1:1. Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání, jelikož vrátil náskok do rukou Liberce Radim Handl prudkou ranou ze slotu - 2:1. Dvoubrankový náskok přidělil v závěru prostřední části znovu Radim Handl stojící na konci kombinace - 3:1

Hostům se nicméně vyvedla lépe třetí dvacetiminutovka. Ve 46. minutě totiž snížil na rozdíl jediné trefy Vojtěch Čihař, jenž pálil díky pasu Davida Varvařovského do odkryté tygří klece. V samotném závěru základní hrací doby měla Energie k dispozici přesilovku, tu ale šelmy ubránily. Pár desítek sekund po jejím konci se ale kotouč dostal k Matyáši Váňovi, jenž nebyl před Vojtěchem Hambálkem dostatečně pokrytý a srovnal - 3:3.

V následném prodloužení stačilo k rozhodnutí pouhých 25 sekund. Puk si pro sebe uzmul David Varvařovský, který vypálil přes projíždějící hráče a hrací předmět doputoval až do liberecké branky - 3:4p.

Valdemar Jiruš
„Když to vezmu od začátku, měli jsme asi nejhorší první třetinu v sezóně. Proti Varům se nám vůbec nic nesešlo. Kluci byli nějací zakřiknutí a výkon se mi vůbec nelíbil. Jak někdy do kabiny posílám pochvalu, tak tentokrát to je velká kritika. Vůbec jsme se nedrželi naší hry a myslím si, že závěr zápasu je toho důkazem.“