Juniorka veze z Vítkovic tři body, dvěma góly se blýskli Janata s Pérezem

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Ostrava/Liberec – Sérii venkovních utkání v rámci nadstavby zakončili svěřenci Valdemara Jiruše duelem s Ostravany. V něm Liberečtí jasně dominovali a už po dvaceti minutách se šlo do kabin za stavu 0:2 pro domácí. Vítkovičtí dokázali skóre korigovat až sedm sekund před závěrečným hvizdem, a tak se šelmy vrací pod Ještěd s výhrou 4:1.

5. kolo, sobota 16. prosince 2023
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Milata – 4. J. Pérez (Hois, Pekař), 16. Janata (J. Pérez, Handl), 33. Janata (Jak. Seidl), 48. J. Pérez (P. Průšek, Jenčovský). Rozhodčí: Šuatara, Koziol – Hlavatý, Klimek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

HC Vítkovice Ridera

Irgl – Chaloupka, Bialy (A), Prčík, Puchala (C), Man, Vi. Glos – Slusarczyk, Krejsa, Vehovský (A) – Tobola, Štiak, Chlán – Fojtík, M. Hanák, Milata – Kovalčík, Žídek, Saxa – Muroň.

Hambálek – P. Průšek, Jak. Seidl, Jarabko, A. Král, Rybář, Pilíšek, D. Pérez – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, Hois (A), J. Pérez – Prokůpek, Křížek, S. Jansa – Šťástka, Kofroň, Lachkovič.

Tygří junioři zažili skvělý vstup do zápasu, když se ve 4. minutě ujali vedení. Jaromír Pérez dostal parádně nabito od Vojtěcha Hoise, z levé strany pak střelou o tyčku poprvé rozvlnil síť vítkovické branky. Šelmy své vedení ještě umocnily a do konce třetiny vstřelily i druhou branku. O ní se v čase 15:45 postaral Radek Janata, jenž z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč za Irglova záda – 2:0.

Střelec druhé branky se opět připomněl na konci 33. minuty. Radku Janatovi totiž přesně dolétl na hůl kotouč odražený od betonu vítkovického strážce klece. Liberecký útočník tak měl jednoduchou práci a připsal si druhou trefu v utkání. Od této chvíle se domácí začali více dostávat do hry. Především souhra Vehovského na Chaloupku měla gólové parametry, zákrokem se proti střele druhého jmenovaného vyšvihl Vojtěch Hambálek.

Na začátku třetího dějství pak bylo na liberecké střídačce ještě veseleji. V 48. minutě byl totiž za hrubost vyloučen domácí Puchala. Po rychle vyhraném vhazování se do puku opřel Jaromír Pérez, jehož dělovka se zastavila až za zády vítkovického brankáře. Barcelonský rodák využil početní výhodu již po čtyřech vteřinách a shodně jako Janata si připsal druhou trefu v utkání.

Ostravané dokázali skóre korigovat až v úplném závěru. Po závaru před libereckou brankou a několika dorážkách se puk objevil za zády Vojtěcha Hambálka. Za střelce byl po sléze označen Martin Milata. Družina kapitána Jenčovského si tak po včerejší porážce napravila chuť a z Moravy se vrací s tříbodovým ziskem.