Junioři recept na Oceláře nenašli. Třinci podlehli 2:4

Date of publication Author Natálie Kopecká

Třinec/Liberec - Ve čtvrtém zápase nadstavby narazili liberečtí junioři na Třinec. Vzhledem k tomu, že Oceláři spadají do východní skupiny, šlo o první střet těchto celků v letošní sezoně. Z duelu vyšel lépe domácí protivník, a Liberec tak bohužel body na své konto nepřidal.

4. kolo, pátek 15. prosince 2023
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18:29 Mikula (Holinka, Volas; 5/5), 19:36 Kozlík (Šilar, Ošmera; 5/5), 29:05 Šilar (Kozlík, Buják; 5/5), 47:52 Holinka (Bartoš, Buják; 4/4) – 10:38 Janata (Pérez Lisa, Jenčovský; 5/5), 31:25 Hois (Pekař, A. Král; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Gebauer – Konvička, Voznička. Diváci: 82. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Oceláři Třinec

J. Král – Pospíšil, Buják, Ošmera, Mrtka, Volas, Andrle – Pánek, Gerych, Mikula, Kozlík, Šilar, Blaha, Sikora, Bartoš, Spěváček, Šutý, Holinka.

Hambálek – A. Král, Jarabko, Průšek, Pérez, Pilíšek, Rybář, Seidl – Kofroň, Lachkovič, Šťástka, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Křížek, Pérez Lisa, Hois, Pekař, Hrabčák.

Úvod zápasu vyšel lépe Tygrům. Ti se ujali vedení 1:0 v 11. minutě gólem z mezikruží, jehož autorem byl Radek Janata. S blížícím se koncem první dvacetiminutovky však domácí celek stupňoval tlak na bránu a díky dvěma rychlým gólům strhl skóre na svou stranu. Nejprve tečoval Holinkovu střelu Marcel Mikula a vzápětí zvýšil na 2:1 Matěj Kozlík.

V prostředním dějství přidaly oba týmy na své konto po jednom gólu. Třinečtí si zásluhou Tomáše Šilara vytvořili dvoubrankový odstup, který jim však příliš dlouho nevydržel. Z třineckého náskoku totiž ve 33. minutě ukrojil Tomáš Prokůpek - 3:2.

To závěrečná třetina měla pouze jednoho střelce, jímž byl třinecký Miroslav Holinka, který tak určil konečný výsledek zápasu 4:2.

Tygři mají v nadstavbě zatím padesátiprocentní úspěšnost. Zvítězili nad Jihlavou a Mladou Boleslaví, podlehli Kometě a Třinci. Hned v sobotu se liberečtí mladíci přesouvají jen o kousek dál, konkrétně do ostravských Vítkovic, kde je čeká další důležitý zápas, který ovlivní pořadí v play-off. Utkání v Ostravar Aréně začíná v sobotních 13:00 hodin.

Tygří souhra. Foto: Jan Běhounek.