Junioři kouzlili v Boleslavi. Hattrick zaznamenal Pérez

Date of publication Author Natálie Kopecká

Mladá Boleslav/Liberec - Třetí zápas nadstavby zvládli junioři na mladoboleslavském ledě přímo skvěle. Tygři sice inkasovali jako první, následně však skóre zápasu otočili na svou stranu a vedení si, zejména díky hattricku Jaromíra Péreze, nenechali vzít.

3. kolo, pondělí 11. prosince 2023
3:5
(1:3, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 05:27 Teplý (Moravec, Kučera; 5/5), 27:21 Zvagulis (Hrouda, Hruška; 5/5), 56:52 Šachl (Kubíček; 5/5) – 07:26 Pérez Lisa (TS), 19:18 Pérez Lisa (Janata, Jenčovský; 5/5), 19:36 Pérez Lisa (Janata, Jenčovský; 5/5), 25:55 Prokůpek (Pérez Lisa, Pekař; 5/4), 37:06 Jenčovský (Jansa, P. Průšek; 5/4). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Hradil, Teršíp. Diváci: 88. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

BK Mladá Boleslav

Forst – Vlasák, Hrouda, Kubíček, J. Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Hruška, Kučera, Malínek, Polák, Vojáček, Teplý, Šindelář, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hurt, Dobner.

Hambálek – Král, Jarabko, Meisel, P. Průšek, Hladík, Pilíšek – Křížek, Lachkovič, Pérez Lisa, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Kofroň, Vološín, Hois, Pekař, Hrabčák.

Souboj dvou nejvýše postavených týmů v základní části západní tabulky odstartovali lépe Mladoboleslavští, kteří otevřeli skóre v šesté minutě díky Josefu Teplému. Ten překonal libereckého Hambálka dorážkou ze slotu. Pak už ale přišla kanonáda Jaromíra Péreze, který nejprve proměnil trestné střílení - 1:1 a následně přidal dva bleskurychlé góly v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky. Jaromír Pérez tak po nedělním gólu v extralize, kterým přispěl k výhře libereckého A-týmu nad seniorským týmem Mladé Boleslavi, zkompletoval hned v první třetině hattrick proti juniorskému výběru Středočechů.

V prostředním dějství se prosadili další dva liberečtí střelci. Nejprve zvýšil na 4:1 Tomáš Prokůpek, na jehož střelu pohotově odpověděl lotyšský forvard Kristers Zvagulis, který snížil mladoboleslavskou ztrátu na dva góly. Vzápětí však Tygři bodovali popáté. O gól se pokoušel Samuel Jansa, jehož zakončení nebylo úspěšné. Ve správný čas na správném místě však byl Mikuláš Jenčovský, jenž dorážkou vsítil pátý liberecký gól.

I přes snahu Středočechů, kteří se nevzdávali do posledních chvil a ještě v sedmapadesáté minutě snižovali díky Petru Šachlovi na 3:5, si šelmy vezou pod Ještěd cenné tři body, které jim pomohou v boji o co nejlepší umístění v tabulce, která následně rozhodne o pořadí v play-off.

Mikuláš Jenčovský v akci. Foto: Jan Běhounek

Valdemar Jiruš
„Boleslav na nás vlétla. Měli dobrý pohyb a forčekem nás dostali pod tlak. Něco jsme si k tomu pak řekli a poradili jsme si s tím. To utkání jsme zvládli za tři body, za to jsme rádi. Byl to týmový výkon, kdy jsme byli velmi obětavý. Kabině za to patří dík. Rozdílovým hráčem zápasu pro nás byl Jaromír Pérez.“

Ladislav Kolner
„Soupeř byl efektivnější, lepší v detailech a zaslouženě vítězí. Jestli chceme nějaké body, musíme se zlepšit.“