Ve druhém utkání nadstavby junioři těsně podlehli Kometě

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Vyrovnaný zápas nakonec dopadl lépe pro soupeře z jižní Moravy. Tygři sice inkasovali jako první, pak ale byli s to vyrovnat a dokonce i dvakrát v zápase vedli. Brněnští ale nakonec byli s to zvrátit výsledek na svoji stranu a zvítězit 4:3. V tygřím dresu se blýsknul dvěma góly Radek Janata.

2. kolo, sobota 09. prosince 2023

Branky a nahrávky: 13:41 Janata (Ehrenberger; 5/4), 26:06 Janata (TS) – 09:29 Boltvan (Ekrt, Bůžek; 5/5), 31:15 Zembol (Ekrt, Moravec; 5/4). Rozhodčí: Vepřovský, Bernat – Roischel, Landsmann. Diváci: 53. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Schnattinger – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Macháček, Průšek, Ehrenberger – Pekař, Šťástka, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Kofroň, Křížek, Vološín, Hois, Hrabčák, Lachkovič.

HC Kometa Brno

Ondráček – Antony, Bůžek, Čaňo, Svoboda, Pospíšil, Zubíček – Otava, Rakus, Mots, Veselský, Zembol, Bárta, Boltvan, Habermann, Chludil, Ekrt, Moravec, Nesvadba.

V souboji vítězů skupin základní části extraligy juniorů byla znát značná nervozita. Hra byla ze začátku hodně rozkouskovaná různými ofsajdy a zakázanými uvolněními, i napříč tomu se ale diváci branek dočkali. Jako první udeřila Kometa, když po skvělém zákroku Schnattingera proti Ekrtovi vznikl závar v brankovišti. Z něj profitoval pohotovým šťouchnutím do kotouče Adam Boltvan. Čtyři minuty na to se ale dostalo Tygrům přesilovky, ze které po sérii rutinních přihrávek překvapivou ranou skóroval Radek Janata — 1:1.

Motivem druhé třetiny byla liberecká nedisciplinovanost. Tygři dovolili soupeři hned pět přesilovek, první pro ně ale nedopadla vůbec zle. Vybojovaný samostatný únik totiž musel hráč Komety hasit nedovoleným zákrokem a proto se pískalo trestné střílení. Toho se ujal Radek Janata, jenž náramnou míchačkou obelhal Ondráčka. Jihomoravané ale přece jen šelmy za nečistou hru potrestali. Ve třetí přesilovce vypálil Jan Ekrt od modré do hrazení za libereckou bránou, kde na odraz kotouče čekal Jakub Zembol. A ten jej doklepl za dezorientovaného Schnattingera — 2:2.

Porce dvou branek na třetinu byla překočena v závěrečné dvacetiminutovce. Nejdříve šli šelmy do vedení, když Lukáš Meisel dobře nahodil do brankoviště, odkud se kotouč po několika odrazech ocitl za zády Ondráčka. Jako autor branky byl označen Martin Lachkovič. Kometa ale opět dovedla reagovat a to konkrétně Jindřich Habermann, jenž dobře tečoval Svobodovu ránu. Kometa navíc nekončila, Zanedlouho se ihned po buly dostal ke střelbě Jan Ekrt, jenž napodruhé zavěsil z bezprostřední blízkosti pod víko. Další branka už nepadla, napříč nemalým snahám Tygrů. Ti tak nakonec podlehli Brnu těsně 3:4.

Valdemar Jiruš
„Pro nás je to hořká porážka. Herně jsme na tom byli při hře pět na pět velice slušně, místy si myslím, že jsme měli i více ze hry. Byli jsme ale strašně nedisciplinovaní a ta oslabení nás stála spoustu sil. I díky těm přesilovkám byl soupeř o ten jeden gól šťastnější. Kometě gratulujeme a soustředíme se na další utkání. “

Pavel Pazourek
„Čekali jsme těžký zápas a to se splnilo. Z obou stran to bylo hodně bojovné, myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Dokázali jsme se totiž prosadit víckrát než domácí. Naše hráče musím pochválit, podali bojovný výkon a předvedli pěkný hokej. “