Junioři vstoupili do nadstavby vítězně. Jihlavu pokořili 2:0

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Po úspěšné základní části čekal na liberecké juniory první zápas nadstavby. V něm se střetli s jihlavskou Duklou, proti které v důsledku rozdělení soutěže na dvě poloviny hráli naposledy v loňské sezóně. Svěřenci Valdemara Jiruše z utkání, jež bylo skromné na góly, berou všechny tři body za výhru 2:0.

1. kolo, pátek 08. prosince 2023
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Jenčovský (Pekař, Janata), 44. P. Průšek (Janata, Jenčovský). Rozhodčí: Bejček, Domský – Štěpánek, Dědek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 2:0.

Schnattinger – J. Ehrenberger (A), A. Král, P. Průšek, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Macháček – Jenčovský (C), Šťástka, Janata – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Lachkovič, Kofroň, Hrabčák.

HC Dukla Jihlava

Sigmund – Vovsík (C), Löffler, Číhal (A), Vandas, Jeletz, Topol, Vildomec – Báťa (A), Rauš, Katolický – Nosek, Modl, R. Váňa – Kudrna, Peš, Chlubna – Coufal, Niederhafner, Já. Jungwirth.

Úvodní perioda začala ve svižném tempu a šance se rodily hned od prvních minut. Tu největší měl hostující Heš, proti kterému se vyšvihl Michael Schnattinger. I nadále pak kralovali především gólmani, kteří měli plné ruce práce. I díky jejich skvělým zákrokům se šlo po první třetině do kabin za stavu 0:0.

Hned na začátku druhého dějství se Dukla hnala do nebezpečného přečíslení. Když už se zdálo, že hráči Jihlavy budou přenášet hru na druhou stranu hřiště, tak přihrávku zblokoval Jakub Ehrenberger, čímž zabránil prvotní změně skóre. Polovina celkové hrací doby se nesla v duchu první gólové radosti. Po konci dvojnásobné početní výhody se od modré do puku opřel Mikuláš Jenčovský, jenž propálil vše, co jeho ráně stálo v cestě – 1:0.

Začátek třetí třetiny s sebou přinesl druhou libereckou trefu. Po svižné střele Radka Janaty se kotouč odrazil na vrcholek levého kruhu, kde si jej našel Pavel Průšek. Liberecký zadák si následně sjel k brance a dělovkou nad rameno jihlavského brankáře zvyšoval náskok na 2:0.

Liberečtí i díky skvělé práci brankáře Michaela Schnattingera náskok udrželi, a tak se můžou radovat z prvních bodů v rámci skupiny o pořadí pro play off.

Valdemar Jiruš
„Do nadstavby jsme chtěli dobře vstoupit, což se nám také povedlo. Jihlava byla bojovný soupeř, nedala nám nic zadarmo. Nám chvíli trvalo, než jsme utkání přišli na kloub. Kluci jej ale zvládli za tři body, z čehož mám velkou radost. Hodně nás podržel brankář Schnattinger. Mám trochu výhrady k přesilovkám, které se nám nepovedly. Já ale vím, že musím být trpělivý, protože nás po základní části opustilo několik klíčových jmen, a tak si ta sestava musí pořádně sednout.“

Michal Broš
„My jsme se hodně těšili na zápas proti jinému soupeři, než proti kterým jsme doteď nastupovali. Byli jsme připravení na výborného soka, protože víme, že Liberec ovládl opačnou skupinu. Apelovali jsme na kluky, že v podstatě začínáme novou soutěž. Tu první se nám podařilo zakončit úspěšně a teď je potřeba dobře vstoupit do druhé třetiny této sezóny. Nemyslím si, že bychom odehráli špatné utkání, z obou stran to byl velmi urputný duel. Bohužel pro nás byl soupeř v některých aspektech hry lepší. Chyběly nám přesné rány od modré, ty většinou končily na bránících hráčích.“