Dorost podlehl Kladnu a sezóna pro něj končí

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Kladno/Liberec - Liberečtí dorostenci zápas s Kladnem museli vyhrát, aby si ještě udrželi teoretickou šanci na postup do play-off. Tygři se sice rychle dostali do vedení, domácí Rytíři ovšem skóre ještě během první třetiny dokázali otočit a následně odskočili na rozdíl dvou branek. Svěřenci trenéra Milana Plodka dotahovali, na vyrovnání ale nedosáhli, a play-off si tak letos nezahrají.

20. kolo, sobota 09. března 2024

Branky a nahrávky: 13:03 Pěch (Borkovec; 5/5), 15:06 Krása (Borkovec; 5/5), 35:59 Beran (Kulich; 5/5), 50:26 Beran (Pytlík; 5/5) – 08:25 Grebeníček (Rozsíval, Šťástka; 5/5), 24:09 Vaněček (Rozsíval, Šťástka; 5/5), 53:22 Ehrenberger (Grebeníček, Rozsíval; 5/4). Rozhodčí: Helecz, Hacaperka – Sýkora, Deja. Diváci: 67. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

Rytíři Kladno

Hájek – Borkovec, Dörfl, Hausner, Háž, Krása – Kulich, Pěch, Kozák, Klempíř, Trojna, Burger, Pytlík, Polášek, Rambousek, Valuš, Beran.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Sanejstr, Hrouda, Seidl – Šťástka, Grebeníček, Rozsíval, Kinter, Bělohorský, Šejc, Krajdl, Choma.

Jako první se do vedení dostali Tygři. Štěpán Grebeníček si z levé strany najel do prostory mezi kruhy, odkud prostřelil Jakuba Hájka. Kladenští ovšem rychle vyrovnali. Matyáš Pěch přečíslení vyřešil individuálně a přesnou střelou překonal Sebastiana Charváta. Vzápětí se navíc Kryštof Krása prosadil od modré čáry a Rytíři rázem měli navrch.

Brzy po začátku prostřední dvacetiminutovky bylo opět srovnáno. Po rychlém přečíslení se kotouče zmocnil Jakub Vaněček a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Ani tentokrát však vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Denis Beran dorazil střelu Jakuba Kulicha a domácí opět vedli.

V třetí třetině Kladenští svůj náskok ještě navýšili. Pokus Dominika Pytlíka vyrazil Charvát na Denise Berana, jenž svým druhým gólem v utkání poslal svůj tým do trháku. Liberečtí sice ještě zásluhou přesné střely Lukáše Ehrenbergera snížili, závěrečný tlak už jim ale vyrovnání nepřinesl. Letošního play-off se tak Tygři nezúčastní.

Milan Plodek
„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, neměli jsme pohyb, nehráli jsme tak, jak v Litvínově. Od druhé části se to pak zlepšilo. Vytvořili jsme si šance, ale nedokázali jsme je proměnit, soupeřův gólman nás vychytal. Play-off si tak bohužel nezahrajeme, každopádně ale chceme poděkovat hráčům za sezónu. Život jde dál.“

20. kolo, sobota 09. března 2024

Rytíři Kladno