Sedmnáctka rozstřílela Litvínov a stále živí naděje na play-off

Date of publication Author Kryštof Havíř

Litvínov/Liberec — Parta kolem kapitána Marka Šťástky bojuje o play-off co jí síly stačí. V cestě za ním se ji v předposledním kole postavil Litvínov, proti kterému potřebovala všechny tři body. A to se povedlo, ba co víc! Dorostenci nastříleli Vervě hned deset branek, z nichž po dvou vstřelila trojice Marek Šťástka, David Rozsíval a Šimon Šejc.

19. kolo, pátek 08. března 2024
3:10
(0:2, 2:5, 1:3)

Branky a nahrávky: 26. Honzík (Kurnat, Petružálek), 38. Raichl (Koky, Bednařík), 58. Koky (Raichl) – 15. Šťástka (Bělohorský, Rozsíval), 18. Šejc (Vaněček), 24. Kachlíř (Bělohorský, Šejc), 25. Rozsíval (Seidl), 33. Rozsíval (D. Hrouda, Šťástka), 35. Šťástka (Rozsíval, Ehrenberger), 39. Stromský (Kinter), 42. Šejc (Krajdl), 59. Grebeníček (D. Hrouda, Rozsíval), 59. Kinter (Stromský, Seidl). Rozhodčí: Valda – Teršíp, Figer. Vyloučení: 9:5. Využití:0:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 39:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:8, 3:8, 3:10.

HC VERVA Litvínov

Trejbal (35. Udržal) – Břenda, Uhlík, J. Winkelhöfer (C), Honzík, Š. Postl, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Danihelka – Raichl (A), Koky (A), Trefný – Kurnat, Vondráček, Bednařík – Petružálek.

Charvát (Hrášek) – Ehrenberger (A), Stromský, Vaněček, Kachlíř, Sanejstr, D. Hrouda, Seidl – Grebeníček, Kinter, Bělohorský – Šejc, Krajdl, Choma – Šťástka (C), Rozsíval.

Přestože v utkání padlo hned třináct branek, na tu první se čekalo až do patnácté minuty, když se v přesilovce přesně trefil Marek Šťástka. Hned v té další početní výhodě pak navýšoval Šimon Šejc. Díky jeho pohotové dorážce se šlo do druhé třetiny za stavu 2:0 pro šelmy.

A ve druhé dvacetiminutovce na diváky čekala gólová smršť. Tu otevřeli hned dvě liberecké trefy ve vlastním oslabení, o které se postarali Lukáš Kachlíř a David Rozsíval. Verva pak sice snížila na 1:4 díky Janu Honzíkovi, to jí ale nebylo co naplat.

Hned poté totiž přidali své druhé branky v utkání David Rozsíval s Markem Šťástkou. Lítvínov se opět zmohl jen na chabou odpověď v podobě jednoho gólu Václava Raichla, načež druhé dějství uzavřel svým ofenzivním výpadem obránce Vít Stromský — 2:7.

Závěrečná dvacetiminutovka tak už byla jen pouhou formalitou. Liberec nejdříve našel svého třetího dvougólového střelce v Šimonu Šejcovi a pak přišlo vyvrcholení. V závěrečných třech minutách padli totiž tři branky. O tu jedinou litvínovskou se postaral Jindřich Koky, zbylé dvě navazující liberecké pak vsítili Štěpán Grebeníček a Filip Kinter — 3:10.

Šelmy tak zvládly ukořistit drahocenné tři body v boji o play-off a v posledním utkání s Kladnem budou myslet na totéž. Postup do play-off ale nemají ve vlastních rukou, svěřenci Milana Plodka budou muset doufat v alespoň nějaké ztráty Komety a Zlína.

„Kluci od začátku zápasu věděli o co hrajeme. Podle toho to vypadalo. Sehráli jsme dobře přesilovky v první třetině a utkání drželi celou dobu v rukou. Dotáhli jsme jej do zdárného konce a vstřelili plno krásných gólů. Dalo nám to ještě šanci do play-off. “