Dorost napravil předešlé zaváhání a proti Olomouci si výhru pohlídal

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — V utkání proti k sestupu odsouzené Moře šlo šelmám o hodně. S finišující nadstavbou Tygři potřebují každý bod, aby se probojovali do play-off. Proti Hanákům nezačali optimálně, když inkasovali v první minutě. Nenechali se však rozhodit a postupem utkání výsledek otočili a zvítězili 3:1.

18. kolo, sobota 02. března 2024

Branky a nahrávky: 02:06 Rozsíval (TS), 06:34 Grebeníček (Rozsíval; 5/5), 25:34 Hrouda (Ehrenberger, Rozsíval; 5/4) – 00:57 Končický (Chromý; 5/5). Rozhodčí: Bernat, Borecký – Serbus, Brož. Diváci: 46. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Charvát (Hrášek) – D. Hrouda, Ehrenberger (C), Vaněček, Seidl (A), Stromský – Grebeníček, Bajer, Rozsíval – Bělohorský, Šejc, Krajdl – Choma, Kinter, D. Fiala

HC Olomouc

Žbánek – Dvořáček, Přidal, Hubáček, Černý, Janeba, Dušák, Holaň – Harásek, Minář, Chromý, Brym, Končický, Pekr, Koryčanský, Kubát, Navrátil, Prokop.

Jako první šli překvapivě do vedení kohouti, když se trefil Šimon Končický. Následně však přebrali otěže Tygři. Díky nedovolenému počínání jednoho z olomouckých hráčů při obraně brankoviště bylo nařízeno trestné střílení, a toho se ujal David Rozsíval, jenž se přesnou ranou mezi lapačku a beton nemýlil. Čtyři minuty nato se navíc liberecký lídr podílel na druhé brance svého týmu, když jeho pokus z úhlu dorazil za záda Žbánka Štěpán Grebeníček.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení přesilovek. Zatímco Olomouc nevyužila ani jednu ze svých tří, šelmy tu svou jedinou ano. David Hrouda parádně našel ve slotu vhodně připravenou hokejku protihráče a od ní šťastně usměrnil kotouč mezi betony brankáře kohoutů. Do závěrečné fáze utkání se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí.

A tento stav už změny nedoznal. A to i přes nespočet šancí na obou stranách. Hru ale převážně kontrolovali Tygři a zaslouženě si tak došli pro výhru.

V tabulce se tak dotáhli na postupové příčky. O tom zda do něj šelmy proniknou hodně napoví nadcházející dvojzápas s přímým konkurentem Litvínovem.

Jakub Ficenec
„Věděli jsme, že jestli chceme mít ještě nějakou šanci na play-off, tak že musíme vyhrát. Byli jsme možná trochu svázaní přemírou té snahy. První třetina se udála dle našich předpokladů, ve druhé jsme se trochu trápili a začali jsme zase dělat věci, které nechceme. V té závěrečné dvacetiminutovce jsme si to ale už pohlídali a získali tři důležité body. “

Radek Philipp
„Sice jsme brzo vedli 1:0, Liberec však de facto diktoval hru a my jsme se jen bránili. U nás mohu pochválit akorát bojovnost a to že to kluci neodevzdali a snažili se až do konce. My však máme celou sezonu problém se střílením branek a v tomto zápase jsme si moc šancí nevypracovali. Soupeř celý zápas tlačil a byla tak jen otázka času, jestli to Žbánek udrží a dám nám nějakou teoretickou šanci, což dal. Dopředu jsme mu to ale neoplatili.“

18. kolo, sobota 02. března 2024

HC Olomouc