Bláznivé utkání nakonec skončilo lépe pro Porubu. Dorostenci ztratili hned dvě tříbranková vedení

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Důležitý zápas směrem k boji o účast v play-off nabral po nadějném vývoji pro svěřence Milana Plodka ten nejhorší směr. V 53. minutě sice po zkompletování hattricku Šimona Bělohorského vedli 6:3, následně však Poruba v krátkém intervalu vedení vygumovala a po výbuchu Bělohorského soupeř v dlouhé přesilovce utkání otočil. Bělohorský se tak stal i napříč vstřelenému hattricku ambivalentní postavou duelu.

17. kolo, pátek 01. března 2024
6:7
(2:0, 3:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 04:52 Rozsíval (Grebeníček; 5/5), 15:20 Bělohorský (Seidl; 5/5), 23:07 Grebeníček (Rozsíval, Bajer; 5/5), 34:12 Krajdl (Bělohorský; 5/5), 39:14 Bělohorský (Hrouda; 5/5), 52:22 Bělohorský (Krajdl; 5/5) – 25:37 Ostřížek (Dragon, Stasjuk; 5/5), 27:56 Žídek (Ostřížek, Stryczek; 5/4), 36:50 Žídek (Stryczek; 5/5), 52:32 Stryczek (Dietrich, Stasjuk; 5/5), 53:31 Ostřížek (Stasjuk; 5/5), 56:36 Indrst (Ignatenko; 5/5), 59:22 Indrst (Bobok, Skorokhod; 5/4). Rozhodčí: Pastier – Kettner, Thuma. Diváci: 36. Vyloučení: 8:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 37:44. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:7.

Charvát – Fiala, Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Hrouda, Seidl – Bajer, Grebeníček, Kinter, Bělohorský, Šejc, Krajdl, Choma, Rozsíval.

HC RT Torax Poruba

Láryš – Planka, Dragon, Korbel, Stasjuk, Majkowski, Michalík – Bobok, Dietrich, Indrst, Stryczek, Vehovský, Ignatenko, Skorokhod, Žídek, Ostřížek, Václavek.

Od začátku byl k vidění atraktivní hokej nahoru dolů. Z něho jako první profitovali právě Tygři, když přečíslení dva na jednoho Štěpán Grebeníček vyřešil dobře načasovanou nahrávkou na Davida Rozsívala. Následně byla hned třikrát slyšet tyč. Poprvé při přesilovce Poruby a podruhé po ráně Seidla. Potřetí už byl exekutor úspěšný, když Šimon Bělohorský puk po cestě do branky o brankovou konstrukci otřel — 2:0.

Z kraje druhé dvacetiminutovky to bylo už 3:0. A byl u toho opět Štěpán Grebeníček, jenž před brankou vymíchal Láryše. Poruba ale dovedla reagovat dobrou tečí Jana Ostřížka a zanedlouho po dorážce Jakuba Žídka už byla na dostřel jedné branky.

S odpovědí přispěchal Dominik Krajdl, po jeho gólu se ale zase trefil porubský Jakub Žídek. Ještě před koncem druhé přestávky však vrátil Tygrům dvoubrankové vedení svou druhou brankou Šimon Bělohorský — 5:3.

V třiapadesáté minutě zkompletoval Šimon Bělohorský hattrick a vrátil tak týmu tříbrankové vedení. Následoval však interval čtyř minut, ve kterém díky trefám Leona Stryczeka, Jana Ostřížka a Jakuba Indrsta, Poruba liberecké vedení kompletně vygumovala. Dvě minuty před koncem pak přišel osudový moment, kdy Bělohorský sestřelil protihráče u trestných a šel do sprch. V následné pětiminutové přesilovce pak rozhodl svou druhou brankou Jakub Indrst — 6:7.

Jakub Ficenec
„Je to porážka, kterou jsme nechtěli. Byl to typický zápas o šest bodů. Myslím, že v první třetině jsme k tomu přistoupili zodpovědně, ale po druhé třetině jsme začali hrát hokej, jenž nám není vlastní a který nás poté vytrestal. Klobouk dolů před soupeřem, že nepřestali hrát a dostávali nás pod tlak. Na druhou stranu si však musíme říct, že jsme si to utkání prohráli sami. “

David Moravec
„Byl to velmi náročný zápas. K vidění bylo mnoho chyb na obou stranách a z toho pramenících mnoho branek. Chyb se nevyvarovali ani hráči, na které spoléháme, ale u soupeře to bylo to samé v bledě modrém. Liberci šlo ještě hodně o play-off, my jsme se díky tomuto utkání k němu taky dotáhli, ale máme ještě těžký los. Klukům patří dík, avšak musí si uvědomit, že hokej není o složitosti, nýbrž o jednoduchosti provedení, posouvání kotoučů a obětování se pro mužstvo.“