Dorost loupil v Táboře. Vyrovnanou partii rozhodl dvougólový Grebeníček

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Tábor/Liberec – Po sobotním neúspěchu proti brněnské Kometě se liberecká sedmnáctka vydala na jih Čech, a to konkrétně do Tábora. Zde byl zápas až do 55. minuty vyrovnaný, pak ale přišla skvělá pasáž, ve které se šelmy vrátily zpět do utkání a pomocí dvou branek Štěpána Grebeníčka si dokráčely pro plný bodový zisk.

15. kolo, pátek 23. února 2024
3:5
(0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 22:33 Svoboda (Pánek; 5/5), 25:45 Slívko (Strachota; 5/5), 44:18 Slabý (Bartuška, Strachota; 5/5) – 16:55 Vaněček (Šejc, Kachlíř; 5/5), 20:34 Rozsíval (Ehrenberger, Hrouda; 4/4), 29:01 Bělohorský (Kachlíř, Vaněček; 4/3), 54:47 Grebeníček (Kratochvíl; 4/5), 58:57 Grebeníček (Rozsíval, Šťástka; 5/5). Rozhodčí: Šperl – Štofa, Brtník. Diváci: 50. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Hockey Club Tábor

Moustafa – Pufr, Bačo, Mohyla, Mašek, Lomoz, Ryšavý, Šťastný – Strachota, Slabý, Suchan, Bartuška, Pánek, Svoboda, Bušta, Šustík, Slívko.

Charvát – Ehrenberger, D. Hrouda, Kachlíř, Vaněček, S. Zeman, Stromský – Grebeníček, Šťástka (C), Rozsíval – Bělohorský, Krajdl, Šejc – M. Kratochvíl I, Bajer, Kinter.

Duel se pro svěřence Milana Plodka od úvodních chvil nevyvíjelo příznivě. Hned dvakrát šli totiž Bílí Tygři do čtyř, ovšem skvělou defenzivní prací nedovolili svému soupeři skórovat. Nerozhodný stav byl rozseknut až na konci 17. minuty, kdy bomba Jakuba Vaněčka zapadla za záda brankáře Moustafy.

Severočeši pak skvěle otevřeli také prostřední část. Hned na konci jedenadvacáté minuty svou střelu šikovně umístil David Rozsíval, čímž přisoudil šelmám vedení 2:0. Domácí Tábor se ale z obdržené branky rychle oklepal a díky trefám Václava Svobody a Ondřeje Slívka bylo o chvíli později vyrovnáno.

Ani to však z gólově nabité pasáže utkání nebylo vše, neboť těsně před polovinou základní hrací doby vrátil Liberci jednobrankový náskok Šimon Bělohorský. Táborští naopak využili zaváhání hostů na začátku závěrečné periody a po brance Matěje Slabého bylo opět vyrovnáno.

Tento stav vydržel až do konce 55. minuty. Poté se Liberečtí dostali zpět do vedení, a to zásluhou Štěpána Grebeníčka, který nejprve vstřelil branku na 3:4 a následně korunoval své představení závěrečným gólem, čímž definitivně rozhodl o vítězi klání.

„Duel byl velmi podobný těm, které jsme sehráli v poslední době. V první třetině jsme měli spoustu šancí, ty jsme ale nedokázali zužitkovat v náš prospěch. Od toho se také vše odvíjelo a soupeř nám byl celou dobu na dostřel. Nakonec se Štěpán Grebeníček dvakrát prosadil, čímž nám zajistil důležité tři body.“