Dorost dotahoval marně a Kometě i přes střeleckou převahu podlehl

Liberec - Po páteční výhře nad Zlínem přivítali liberečtí dorostenci na svém ledě brněnskou Kometu. Do utkání vstoupili lépe a zejména v první třetině měli výraznou převahu, trápila je ale koncovka. To Kometa byla produktivní a v závěrečné části odskočila na rozdíl dvou gólů. Liberečtí pak sice ještě snížili na 2:3, na kýžené vyrovnání už ovšem nedosáhli.

14. kolo, sobota 17. února 2024
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14:00 Seidl (Kachlíř, Šťástka; 5/4), 55:51 Ehrenberger (Kachlíř; 5/4) – 18:35 Kerbler (Prchal, Brabenec; 5/5), 31:01 Štulo (Vyhlídal, Kubín; 5/5), 52:21 Krämer (Šulla, Daněk; 5/4). Rozhodčí: Mareš – Janíček, Boček. Diváci: 53. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Charvát – Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda, Tureček – Krajdl, Kratochvíl, Grebeníček, Kinter, Bělohorský, Bajer, Šejc, Šťástka, Rozsíval.

HC Kometa Brno

Váňa – Vyhlídal, Veselý, Polák, Mátl, Beroun, Krämer – Brabenec, Hartl, Kukleta, Štulo, Stibůrek, Kerbler, Šulla, Daněk, Kubín, Prchal.

Tygři do utkání vstoupili aktivněji a hned několikrát byli už v první třetině blízko úvodní brance. Dominika Krajdla však vychytal Jakub Váňa, Štěpán Grebeníček a hned vzápětí Filip Kinter zase trefili tyč. V 14. minutě už se ovšem domácí dočkali. Jakub Seidl v přesilovce zpoza levého kruhu poslal kotouč přímo do šibenice. V závěru třetiny ale hosté ze své první šance vyrovnali. Jakub Kerbler se uvolnil a z pravého kruhu prostřelil Sebastiana Charváta.

I v druhé třetině měli navrch Tygři, jenže do vedení šla produktivní Kometa. Hned po buly našel Jakub Veselý hezkou křižnou přihrávkou Davida Štula, jenž střelou z první nedal Charvátovi žádnou šanci. Liberečtí byli i nadále aktivní a šli si za vyrovnáním, Jakub Váňa ale skvělými zákroky držel svůj tým. Nejblíže gólu měl Štěpán Grebeníček, v ideální pozici před odkrytou brankou ovšem promáchl.

V třetí třetině pokračovali Brňané ve své produktivitě. Jakub Šulla v přesilovce zpoza branky nahrál Tobiasi Krämerovi, který z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Severočeši se ale nevzdali a ještě utkání zdramatizovali – další početní výhodu využil přesnou střelou z levé strany Lukáš Ehrenberger. Tygři to pak zkoušeli i v šesti, vyrovnat se jim však i přes veškerou snahu nepodařilo.

„Klukům jsme poděkovali, byl to z naší strany skvělý zápas. Rozhodující byla už první třetina, kdy jsme měli hodně šancí, dvakrát jsme trefili tyč, tam jsme měli skórovat. I ve zbylém průběhu jsme měli hodně šancí. Celkově to bylo krásné utkání, tohle kluci pro svůj vývoj potřebují. My vyhráli na Kometě, ona tady, nevadí, jedeme dál. Máme před sebou ještě osm zápasů, budeme se rvát o play-off.“