Vítězná série končí, dorost nestačil na Spartu

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Po dvou odložených zápasech se dorostenci dostali opět do akce a na led Svijanské arény přijela Sparta. Po špatném vstupu vykřesal v půlce utkání naději v podobě kontaktní branky David Rozsíval. Ani to však výkon Bílých Tygrů nezvedlo, a tak se všechny tři body stěhují do hlavního města České republiky.

12. kolo, sobota 03. února 2024

Branky a nahrávky: 29:00 Rozsíval (Bajer, Sanejstr; 5/5), 52:36 Grebeníček (Hrouda; 5/5) – 15:00 Hrubý (T. Bolocan; 5/4), 22:16 Trachta (5/5), 38:19 Trachta (M. Bolocan; 5/5), 44:30 Trachta (M. Bolocan, Čížek; 5/5), 52:11 Hlinka (Nedvěd; 5/5), 59:12 Trachta (M. Bolocan; 5/4). Rozhodčí: Kratochvíl – Juránek, Šesták. Diváci: 63. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6.

Charvát – Ehrenberger, Hrouda, Seidl, Sanejstr, Zeman, Stromský – Rozsíval, Šťástka, Bajer – Šejc, Krajdl, Kratochvíl – Kinter, Grebeníček, Beneš – Choma.

HC Sparta Praha

Tvrzník – Novák, Nedvěd, Dufek, Cichoň, A. Burda , Toms – T. Bolocan, Čížek, M. Bolocan – Hrubý, Hlinka, Prichodko – Kadlec, Trachta, B. Adamec.

První část nabídla velmi pohledný a rychlý hokej, ovšem na úvodní trefu si muselo obecenstvo Svijanské arény počkat až do jejího závěru. Během početní výhody se od modré napřáhl hostující Adam Burda, který využil clony před Charvátem a poslal své barvy do vedení.

Sparťané svůj náskok umocnili na začátku prostředního dějství. Nesouladu v domácí rozehrávce zužitkoval Tadeáš Trachta, jenž dorazil svou střelu za libereckého brankáře. Těsně před polovinou hrací doby se krásným sólem ze středního pásma prezentoval David Rozsíval, jeho přesné zakončení pak dotáhlo Liberecké na dostřel.

Pražané si však ještě před koncem druhé třetiny vzali dvougólové vedení zpět. Nenápadnou ránu z pravého kruhu v podání Bolocana vyrazil Sebastian Charvát do mezikruží, kam si najížděl Tadeáš Trachta. Ten využil zaváhání domácí obrany a poslal kotouč do protipohybu libereckého maskovaného muže.

Stejný hráč pak dokázal na úvod třetí dvacetiminutovky dokonat hattrick, když se po krásném přistrčení od svého spoluhráče hnal sám na kasu. Jeho nekompromisní koncovka rozvlnila síť liberecké branky. Do čtyřgólového vedení se hosté dostali po krásné akci Tomáše Hlinky, ten nedal Charvátovi jedinou šanci – 1:5.

Hned o dvacet sekund později se mohli z druhé trefy radovat také naši dorostenci. Poměrně pomalá střela Štěpána Grebeníčka nachytala na holičkách brankáře Tvrzníka a propadla mu pod lapačkou. Ani to však nebylo z tohoto duelu vše, neboť Sparťané svou výhru pečetili gólem do prázdné branky, postaral se o ní opět Tadeáš Trachta.

Milan Plodek
„Od začátku bylo vidět, že do zápasu nedáváme úplně všechno. Byli jsme asi zvyklí vyhrávat poměrně lacino a bohužel to už nevyšlo. Klukům jsme řekli, že se může vyhrávat i prohrávat, ale od většiny hráčů to nebyl dobrý výkon. Musíme zase začít pracovat od bojovnosti, která s sebou přinese i ty hezké věci. Gratulujeme Spartě, byla po celou dobu utkání jednoznačně lepší.“

12. kolo, sobota 03. února 2024

HC Sparta Praha