Dorost si připsal nejvyšší výhru v sezóně, s přehledem přehrál Kladno

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Dohrávka 10. utkání nadstavby proti Kladnu přinesla bezchybný výkon libereckých dorostenců. V každé třetině se Tygři radovali z gólu alespoň třikrát, oba gólmani šelem navíc udrželi čisté konto. I díky pětibodovému přídělu Šimona Bělohorského zvítězili svěřenci Milana Plodka 11:0 a v tabulce poskočili na druhé místo!

10. kolo, úterý 27. února 2024
11:0
(3:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Šejc (Bělohorský), 6. D. Hrouda (Šťástka, Rozsíval), 16. Šťástka (Rozsíval), 23. Kachlíř (Rozsíval), 26. Rozsíval (D. Hrouda, Grebeníček), 26. Bělohorský (Krajdl, Šejc), 34. Vaněček (Bělohorský, Šejc), 42. Bělohorský, 46. Krajdl (Šejc, Kachlíř), 57. Bělohorský (Krajdl, Kachlíř), 58. Šťástka (D. Hrouda, Ehrenberger). Rozhodčí: Trnka – Tuháček, Mária. Diváci: 45. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 11:0.

Charvát (40. Hrášek) – Ehrenberger (A), D. Hrouda, Vaněček, Kachlíř, Stromský, Seidl – Grebeníček, Šťástka (C), Rozsíval – Bělohorský, Šejc, Krajdl – Choma, Beneš, Kinter.

Rytíři Kladno

J. Hájek (26. Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, Háž, Müller – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I (A) – T. Kozák, Rambousek, Valuš – O. Polášek, V. Trojna, Pěch – Klempíř, Šubin.

Libereckou krasojízdu zahájil ve druhé minutě Šimon Šejc těžící v pobídky Bělohorského. V první přesilovce navýšil vedení Tygrů David Hrouda od modré a poté, co ke konci úvodní části skóroval bekhendem Marek Šťástka, šly šelmy do kabin za stavu 3:0.

Prostřední dějství načal gólově Lukáš Kachlíř, jenž byl dobře postavený před brankou. Ve 26. minutě na něj dokázali navázat v rozmezí 18 sekund David Rozsíval a Šimon Bělohorský a Jakuba Hájka v kleci Kladna vystřídal Jiří Weber. Ani on ale neudržel dlouho čisté konto, jelikož přidal sedmou branku Tygrů Jakub Vaněček z levé strany.

Pro třetí dvacetiminutovku došlo ke změně také v kleci Liberce, kde se do zápasu dostal pro vysoký náskok Matěj Hrášek, který střídal Sebastiana Charváta. Gólově odšpuntoval závěrečnou třetinu Šimon Bělohorský ve vlastním oslabení, pár minut nato navíc využil další přesilovku Dominik Krajdl.

Svěřencům Milana Plodka se po dlouhém náporu podařilo vsítit i desátý gól, jehož autor Šimon Bělohorský navíc zkompletoval hattrick. Závěrečnou jedenáctou trefu přidal tečující Marek Šťástka a Tygři se tak touto vysokou výhrou v tabulce nadstavby vyšvihli na druhou příčku.

Jakub Ficenec
„Za první třetinu musíme dát respekt soupeři. Dobře nás forčekoval, dostával nás pod tlak a my jsme nebyli spokojeni s herním projevem i přesto, že jsme dali nějaké góly. Od druhé třetiny jsme pár věcí změnili, kluci na to dobře zareagovali a pochopili, o co nám v zápase jde. To nám přineslo ovoce.“