Dorost v důležitém utkání přehrál Litvínov a je o krok blíž play-off!

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – V rámci dohrávky devátého nadstavbového kola se dorostenci utkali s přímým konkurentem o postup do play-off - Vervou Litvínov. Svěřenci Milana Plodka skvěle vstoupili do utkání a ani následné snížení soupeře na rozdíl jediné trefy je nerozhodilo. V závěrečné části totiž dokázali vsítit hned tři góly, čímž odskočili soupeři do čtyřbrankového náskoku a po zásluze tak odchází s plným bodovým ziskem.

9. kolo, úterý 05. března 2024
6:2
(1:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 13:23 Krajdl (Vaněček; 5/5), 20:43 Bělohorský (Krajdl, Šejc; 5/5), 31:52 Kachlíř (Šejc; 5/5), 50:55 Krajdl (Kachlíř, Vaněček; 5/4), 55:52 Stromský (Krajdl, Sanejstr; 5/5), 57:28 Šťástka (Grebeníček, Rozsíval; 5/5) – 30:56 Bednařík (Petružálek, Vondráček; 5/5), 39:53 Trefný (Peroutka, Winkelhöfer; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Roischel, Boček. Diváci: 63. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Sanejstr, Hrouda, Seidl – Šťástka, Choma, Rozsíval, Grebeníček, Kinter, Bělohorský, Šejc, Krajdl.

HC VERVA Litvínov

Trejbal – Břenda, Winkelhöfer, Honzík, Bozseník, Uhlík, Postl – Trefný, Petružálek, Dostál, Peroutka, Danihelka, Raichl, Koky, Kurnat, Vondráček, Bednařík.

Vedení v zápase se mohli domácí ujmout už po necelé minutě, když Šimon Bělohorský obkroužil branku a snažil se zakončit za přesouvajícího se Trejbala. Jeho pokus jen těsně v síti neskončil. Co se nepovedlo v úvodu třetiny, dokonal Dominik Krajdl v čase 13:23. Jeho bomba z pravého kruhu totiž přesně zapadla pod lapačku hostujícího brankáře – 1:0.

Liberečtí pokračovali v nastoleném tempu i ve druhé dvacetiminutovce, za což byli tentokrát náležitě odměněni. Šimonu Bělohorskému perfektně nabil střelec úvodní branky a liberecké devětaosmdesátce nezbývalo nic jiného, než trefit poloodkrytou klec soupeře. Hostující hráči se o korekci skóre postarali těsně po polovině hrací doby, na konci rychlého protiútoku stál Jonáš Bednařík – 2:1.

S bleskurychlou odpovědí ale přispěchaly šelmy, kterým dvoubrankové vedení vrátil Lukáš Kachlíř šikovnou střelou pod horní tyč. Ani to však nebylo z druhého dějství vše. Sedm sekund před koncem Verva znovu udeřila, tentokrát se pohlednou akcí prezentoval Jan Trefný, který bekhendem trefil skulinku mezi Charvátovými betony – 3:2.

Závěrečná část ale patřila opět Tygrům. Ti nejdřív v čase 49:55 odskočili do dvougólového vedení, a to excelentní tečí Dominika Krajdla. Následně v 56. minutě zvyšoval domácí vedení Vít Stromský, před nímž zářila úplně odkrytá klec. Tečku za dnešním duelem pak udělal domácí kapitán Marek Šťástka, ten se pro změnu opřel do hracího předmětu z první a Trejbalovi nezbývalo nic jiného, než vylovit puk ze své sítě – 6:2.

Liberecká sedmnáctka si tak připisuje velmi cenné tři body do tabulky, čímž se přibližuje účasti v play-off.

Jakub Ficenec
„Pro nás velmi důležitý zápas, protože všichni víme, jak jsme na tom s postavením v tabulce. Od první do poslední minuty k tomu kluci přistoupili velmi zodpovědně a pouze ve druhé třetině tam bylo pár zbytečných vyloučení. Je to pro nás velmi cenné vítězství, na které musíme v pátek navázat.“