Dorostenci rozstříleli Olomouc! Hattrickem se blýskl Rozsíval

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Olomouc/Liberec – Nepovedená základní část je pryč stejně jako střídavé výkony, neboť i z dalšího nadstavbového kola odchází liberecká sedmnáctka s plným bodovým ziskem. Svěřenci Milana Plodka si tentokrát zastříleli na Hané, kde nadělili Kohoutům osm branek.

8. kolo, sobota 20. ledna 2024

Branky a nahrávky: 53:56 Kalman (Minář; 5/5), 58:50 Brym (Dvořáček, Minář; 5/5) – 01:37 Krajdl (Seidl; 5/5), 06:23 Rozsíval (Bajer, Šťástka; 5/4), 09:20 Bělohorský (Hrouda; 5/5), 09:50 Šejc (Krajdl; 5/5), 24:05 Bajer (Rozsíval, Šťástka; 5/5), 26:43 Rozsíval (Bajer, Hrouda; 4/5), 42:24 Choma (Kučera, Kinter; 5/4), 57:26 Rozsíval (Šťástka; 5/5). Rozhodčí: Mikler – Horák, Kalina. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:48. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8, 2:8.

HC Olomouc

Žbánek (27. Jareš) – Kalman, V. Černý, Dvořáček, Přidal (A), Hubáček, Holéczy – Chromý, Kimak, Pekr – Koryčanský, Kubát, T. Navrátil (C) – Prokop, Minář (A), Brym – Bartok, Harásek.

Charvát (30. Hrášek) – Stromský, S. Zeman, Ehrenberger (A), Kachlíř, D. Hrouda, Seidl – Šťástka (C), Rozsíval, Kinter – Krajdl, Choma, M. Kučera – Bělohorský, Bajer, Šejc.

Skóre utkání se otevřelo už v čase 1:37. Jakub Seidl se při pohledu na zahlcené brankoviště rozhodl pro nahození. To sice neprošlo přímo za záda olomouckého brankáře, ale následná dorážka Dominika Krajdla už síť soupeře rozvlnila.

Také o druhou trefu se postarali svěřenci Milana Plodka. David Rozsíval si nikým nekrytý v přesilové hře projel z pravého kruhu až k brankovišti soupeře, odkud na dvakrát překonal olomouckého Žbánka.

Před polovinou prvního dějství pak liberečtí dorostenci odskočili dokonce do třígólového vedení. Rychlé přečíslení tři na dva vedl David Hrouda, který v ideální chvíli přenechal hrací předmět najíždějícímu Šimonu Bělohorskému – 3:0.

Gólový účet před první sirénou ještě upravil benjamínek týmu Šimon Šejc. Ten si v prostoru levého kruhu našel ideální prostor pro střelu a následně vyslal nechytatelný projektil do pravého horního rohu.

Bílí Tygři také výborně načali druhou periodu. V čase 24:05 se prosadil Matěj Bajer, který zužitkoval šikovnou přihrávku zpoza branky. Další krutá rána osudu přišla pro Olomoucké hned o čtyři minuty později, když inkasovali ve vlastní přesilové hře z hole Davida Rozsívala.

Úvody třetin měly šelmy prostě v malíku. V úvodu se jim totiž opět naskytla početní výhoda, kterou nechytatelnou dělovkou využil David Choma. Hanáci dokázali poprvé odpovědět až v čase 53:56, o snížení se postaral Adam Kalman.

Závěrečná pětiminutovka pak nabídla ještě další dvě branky. Dvougólový David Rozsíval přidal v utkání ještě třetí trefu, a to když si položil olomouckého obránce a následně zakončil do pravého horního rohu soupeřovy branky – 8:1.

Tento stav ale neměl dlouhého trvání a na konečných 2:8 z pohledu domácích upravil skóre Matyáš Brym.

Milan Plodek
„Povedl se nám vstup do utkání, rychle jsme vstřelili čtyři branky a pak už jsme zápas kontrolovali.“

8. kolo, sobota 20. ledna 2024

HC Olomouc