Dorostenci dokonali velký obrat ve třetí třetině a vezou tři body na sever Čech

Date of publication Author Jakub Špaček

Poruba/Liberec - Svěřenci Milana Plodka nastoupili k dalšímu nadstavbovému utkání dorostenecké extraligy. Prvních čtyřicet minut jim však nevyšlo dle jejich představ. Vše nakonec zvrátili v závěrečné dvacetiminutovce, v níž vsítili pět branek a zvítězili poměrem 5:2.

7. kolo, pátek 19. ledna 2024
2:5
(1:0, 1:0, 0:5)

Branky a nahrávky: 11:15 Indrst (Majkowski; 5/4), 38:38 Majkowski (Skorokhod, Korbel; 5/5) – 40:44 Bělohorský (Kachlíř, Seidl; 5/4), 41:21 Bělohorský (Krajdl, Kachlíř; 5/5), 49:06 Ehrenberger (Šejc, Hrouda; 4/5), 57:38 Šťástka (Stromský; 5/5), 58:25 Rozsíval (Ehrenberger, Kučera; 5/5). Rozhodčí: Blaževič – Návrat, Vojtášek. Diváci: 80. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

HC RT Torax Poruba

Láryš – Planka, Dragon, Korbel, Stasjuk, Noga, Majkowski, Michalík – Indrst, Dietrich, Ostřížek, Fasner, Stryczek, Vehovský, Ignatenko, Douda, Skorokhod, Václavek.

Charvát – Stromský, Zeman, Ehrenberger, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Šťástka, Kinter, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Choma, Kučera, Rozsíval.

V polovině úvodního dějství nadstavbového utkání dorostenecké extraligy inkasovali naši dorostenci branku z hokejky Jakuba Indrsta. Domácí Poruba vstřelila gól z přesilové hry, kterou využila okamžitě po deseti vteřinách.

Druhá dvacetiminutovka nabídla podobně jako první perioda jedinou branku a rovněž z domácích hokejek. Tentokrát se v osmé minutě prostřední třetiny prosadil Mateusz Majkowski. Svým gólem poslal domácí barvy do dvougólového trháku.

Vstup do závěrečné části vyšel libereckým barvám skvěle a položil základy na velký obrat. Během úvodních dvou minut se dvakrát prosadil Šimon Bělohorský. Následně deset minut před poslední sirénou se o nakonec vítěznou branku postaral Lukáš Ehrenberger. Závěrečné minuty duelu orámovali svěřenci Milana Plodka dalšími dvěma góly. Nejprve skóroval kapitán našeho dorosteneckého výběru - Marek Šťástka. Pětadevadesát vteřin před koncem střetnutí ještě rozvlnil síť David Rozsíval.

„Těžko jsme se prosazovali v předbrankovém prostoru, nedostávali jsme se tolik do šancí jako v předchozích zápasech. Na začátku třetí třetiny jsme využili přesilovku, to nás nakoplo a šli jsme si za svým. Musím pochválit i našeho gólmana, který nám dal svými zákroky šanci zvítězit. Teď se musíme soustředit na další zápas.“