Dorostenci si v domácím prostředí poradili s Jihlavou a odskočili jí v tabulce

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Svěřenci Milana Plodka nastoupili v domácím prostředí k šestému duelu nadstavby o účast v play-off dorostenecké extraligy. Přivítali Jihlavu, souseda v tabulce. Jednalo se tedy o přímý souboj o druhou pozici, kterou si zajistily naše barvy po vítězství v poměru 6:3.

6. kolo, sobota 13. ledna 2024
6:3
(2:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 02:57 Kratochvíl (Hrouda, Šťástka; 5/4), 04:23 Stromský (Bajer, Grebeníček; 5/5), 33:04 Krajdl (Seidl; 5/5), 40:58 Rozsíval (Šťástka, Hrouda; 5/5), 44:35 Ehrenberger (Hrouda, Rozsíval; 5/4), 45:47 Seidl (Kachlíř; 5/5) – 07:11 Katolický (Tomica, Adamec; 5/4), 42:38 Trefil (Podroužek, Kouba; 5/5), 46:32 Chvátal (Hanzák; 5/5). Rozhodčí: Raška – Maštalíř, Boček. Diváci: 61. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Kachlíř, Hrouda, Seidl, Fiala – Rozsíval, Kratochvíl, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Krajdl, Pekr, Šťástka, Kinter.

HC Dukla Jihlava

Štěbeták – Zmrhal, Holas, Tomica, Slavíček, Podroužek, Verbeshchuk – Grabowski, Adamec, Hanzák, Hrodek, Katolický, Kytka, Kouba, Lukáš, Trefil, Chvátal.

Úvod utkání vyšel našim dorostencům skvěle. Dvěma slepenými góly se hned dostali do dvougólového trháku. Nejprve se prosadil Matyáš Kratochvíl dorážkou v početní výhodě. Zhruba o dvě minuty později na něj navázal Vít Stromský, který byl pohotový v brankovišti a všimnul si volně ležícího kotouče, jenž pak dorazil do odkryté jihlavské klece. Jihlava se však vrátila na dostřel o pár minut později Šimonem Katolickým, který napřáhl od modré čáry a razantní dělovkou rozvlnil síť za Charvátem.

Do prostředního dějství vstoupili lépe svěřenci Michala Broše. Vytvořili si několik zajímavých střeleckých pokusů, jenže všechny pokryl domácí brankář Sebastian Charvát. Jihlavští měli dokonce k dispozici početní výhodu, která vyústila po náporu. V přesilové hře se však karty druhé periody obrátily. Liberec oslabení zvládl ubránit, a poté si uzmul zpět kontrolu nad zápasem. Ze svého snažení o navýšení skóre vyústila třetí branka zápasu v jihlavské síti. Jakub Seidl vypálil od modré čáry a Dominik Krajdl puk tečoval do tyčky, odkud rozvlnil síť – 3:1.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se roztrhl pytel s góly, protože jich dohromady během šesti minut padlo hned pět. Nejprve se prosadil David Rozsíval u zadní tyčky po krásné křížné přihrávce od Šťástky. Hosté na to reagovali o necelých 90 vteřin později, když z předbrankového prostoru se prosadil Marek Trefil. Následně se naše barvy dostali do čtyřgólového trháku po dvou slepených gólech. Nejdříve na zadní tyči zakončoval Lukáš Ehrenberger a o minutu později se napřáhl Jakub Seidl z pravého kruhu pro vhazování a zamířil do šibenice. Jihlava už poté zvládla jen korigovat skóre na 3:6, když se prosadil před brankou zcela neobsazený Ondřej Chvátal.

„Kluky jsme pochválili, protože teď v zápasech máme dobrý pohyb. Určitě nějakou roli hrálo, že Jihlava hrála včera na Spartě a my jsme odpočívali. Jsou tam dobré věci, na kterých se snažíme od začátku sezóny pracovat a konečně nám tam padají i góly.“

Michal Broš
„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, protože jsme inkasovali hned dvě branky. Postupně se první třetina srovnala, na konci jsme byli i lepší. V druhé třetině jsme si vytvořili tlak a vypadalo to, že bychom mohli vyrovnat, ale nechali jsme si dát gól na 3:1 a to rozhodlo.“