Dorost opanoval domácí utkání s Táborem

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Svěřenci Milana Plodka odskočili do dvoubrankového vedení hned v úvodu první části duelu s Táborem. Dominantním výkonem nedali soupeři šanci, vedení postupně navýšili až na 5:0, a tak vybojovali plný bodový zisk. Čisté konto si připsal za 21 zdařilých zákroků liberecký gólman Sebastian Charvát.

5. kolo, čtvrtek 11. ledna 2024
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Bělohorský (Krajdl), 3. Ehrenberger (Šťástka, D. Hrouda), 37. Rozsíval (Šťástka), 41. M. Kratochvíl I (Rozsíval), 46. Kinter (Bělohorský). Rozhodčí: Wagner – Beneš, Hák. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 68. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 5:0.

Charvát (Hrášek) – D. Hrouda, Ehrenberger (A), Seidl, Kachlíř, Stromský, S. Zeman – Rozsíval, Šťástka (C), M. Kratochvíl I – Kinter, Krajdl, Bělohorský – Grebeníček, Bajer, Pekr.

Hockey Club Tábor

Moustafa (46. A. Spálenka) – J. Ryšavý, V. Mašek, Pufr (A), Rob. Mohyla, Špaček, J. Šťastný – Nevšímal, Hlavín (C), Slívko – Suchan, S. Pánek (A), V. Svoboda – Strachota, Slabý, Šustík – Podzimek, Bartuška.

Libereckým se skvěle vyvedl vstup do utkání, jelikož pro sebe uzmuli vedení již ve druhé minutě zásluhou Šimona Bělohorského - 1:0. Minutu nato už byl náskok tygřích juniorů dvojnásobný, to když potrestal faul Tábora Lukáš Ehrenberger - 2:0.

Severočechů byl plný led a svému soupeři neposkytovali mnoho prostoru. Prostřední část se ale zároveň nesla v duchu mnoha vyloučení libereckého mužstva. V jednom z oslabení ale Liberec znovu gólově udeřil a díky zakončení Davida Rozsívala odskočil na tři branky - 3:0.

Úvodní minuta třetího dějství znamenala další rozvlnění sítě hostů. O něj se tentokrát postaral Matyáš Kratochvíl z levé strany, a to rovněž v početní nevýhodě - 4:0. Tento stav ale neměl dlouhého trvání. Pár minut poté totiž zařídil pátou branku šelem Filip Kinter, kterou upravil skóre na finálních 5:0.

„Od začátku jsme plnili pokyny, které jsme si řekli. Kluci se tlačili do zakončení a chodili před bránu. Byla otázka času, kdy se prosadíme, a to se povedlo. Poprvé jsme doma zvládli zápas s Táborem, což je pozitivní. Bylo vidět, že si kluci s chutí zahráli a dali jsme hezké góly.“