Dorost vyhrál přestřelku v Brně, Kometu přetlačil 5:4

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/ Liberec - Divokou přetahovanou o výhru mají za sebou liberečtí dorostenci na ledě Komety. Druhá třetina utkání totiž přinesla hned šest branek, z toho však čtyři do sítě domácích. Právě tento příděl nakonec rozhodl o tom, že svěřenci Milana Plodka poprvé v nadstavbě o účast v play-off zvítězili, a to výsledkem 5:4.

4. kolo, sobota 06. ledna 2024
4:5
(2:1, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 04:04 Šulla (Mátl, Panasenko; 5/5), 19:06 Kerbler (Dobřecký, Panasenko; 5/5), 35:06 Štulo (Panasenko; 5/5), 37:50 Stibůrek (Šulla, Daněk; 5/5) – 05:33 Kučera (Šťástka; 5/5), 22:45 Šejc (Kachlíř, Bělohorský; 5/5), 29:34 Šťástka (5/5), 31:50 Seidl (Krajdl; 5/5), 36:03 Šťástka (Bajer, Hrouda; 5/5). Rozhodčí: Maťašovský – Husák, Zábršová. Diváci: 169. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

HC Kometa Brno

Váňa (32. Hradil) – Vyhlídal, Panasenko, Polák, Beroun, Mátl, Krämer – Kubín, Hartl, Kukleta, Štulo, Stibůrek, Kerbler, Šulla, Daněk, Brabenec, Dobřecký, Prchal.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Kučera, Kratochvíl, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Pekr, Šťástka, Kinter.

Z první branky se radovalo Brno, když využil zmatku v liberecké rozehrávce Jakub Šulla ranou ze slotu - 1:0. Tygří reakce na sebe nenechala dlouho čekat, jelikož přispěchal za necelých 90 sekund s vyrovnáním Matěj Kučera - 1:1. Moravané však přiklonili vedení zpět na svou stranu gólem do šatny od Jana Kerblera - 2:1.

Do prostřední třetiny vkročili naši dorostenci aktivně a byli odměněni druhou brankou, když Šimon Šejc dorážel do odkryté brněnské branky - 2:2. Krátce před polovinou duelu Liberec poprvé vedl zásluhou kapitána Marka Šťástky - 2:3. Ani ne po dvou minutách navíc navýšil vedení Tygrů na dvě trefy Jakub Seidl střelou z pravého kruhu a donutil domácí ke střídání gólmanů - 2:4.

Divokou druhou periodu obohatil o další změnu skóre ve 36. minutě David Štulo, který snížil na rozdíl jedné trefy - 3:4. Tento stav ale neměl delšího trvání, poněvadž dvougólový náskok vrátil šelmám střelou pod beton Marek Šťástka - 3:5. To ale nebylo z této části hry vše. Matěj Stibůrek se ve 38. minutě nejlépe zorientoval v libereckém brankovišti a opět dostal Kometu na dostřel - 4:5.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla zklidnění, alespoň co se brankového přídělu týče. Oba celky měly příležitost navýšit své gólové účty, nicméně se tak již nestalo. Tygří dorost tak poprvé v nadstavbě o účast v play-off zvítězil, a to těsnou výhrou 5:4.

Jakub Ficenec
„Myslím, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. Brno dobře bruslilo, dostávalo nás hodně pod tlak na forčeku a my jsme na to museli nějakým způsobem reagovat. Druhá třetina byla taková divoká, střídaly se šance. Jsme rádi, že si z Brna odvážíme cenné vítězství.“

Jan Zachrla
„Vymstilo se nám, že hrajeme pouze jednu třetinu. Ta druhá byla z našeho pohledu katastrofální, dělali jsme chyby, ze kterých jsme poté dostávali góly. Soupeř nás za ně potrestal. Další věc je zakončení, děláme si hodně šancí, ale gól nevstřelíme. Proto jsme byli bohužel o gól horší.“