Dorostenci padli v úvodním utkání nadstavby o play-off ve Zlíně

Date of publication Author Jakub Špaček

Zlín/Liberec - Naši dorostenci rozehráli nadstavbu o účast v play-off dorostenecké extraligy na jihu Moravy. Vstup do zápasu svěřencům Milana Plodka vyšel, jenže Ševci utkání zvrátili během půlminutové sekvence. Následně rozhodli v samostatných nájezdech a po výsledku 3:2 vstupují Jihomoravané do nadstavby úspěšně.

3. kolo, pátek 05. ledna 2024
3:2sn
(2:2, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14:51 Holba (Pečner, Kos; 5/4), 15:23 Doležal (Venený, Matula; 5/5), rozh. náj. Mikel – 05:27 Kratochvíl (5/5), 13:00 Kučera (Šťástka; 5/5). Rozhodčí: Poláček – Přecechtěl, Kaprál. Diváci: 140. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

PSG Berani Zlín

Šimšálek – M. Sedláček, Schmied, Kubečka, Mikel, F. Sedláček, Mořkovský – Matula, Pečner, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Pravda, Holba.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Kučera, Kratochvíl, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Pekr, Šťástka, Kinter.

Úvod utkání vyšel skvěle našim dorostencům, když již v páté minutě otevřel skóre Matyáš Kratochvíl. Branky docílil okamžitě po vyhrané buly, když puk pouze dorazil za domácího gólmana. V polovině prvního dějství se z dorážky prosadil Matěj Kučera a dal Severočechům vedení 2:0. Následně však přišla minuta hrůzy pro výběr Milana Plodka. Nejprve přesně zakončil Matěj Holba, jenž se prosadil z mezikruží přesně k tyči. O pouhých dvaatřicet vteřin později Ševci srovnali krok, když Dalibor Doležal proměnil přečíslení.

Prostřední dějství nenabídlo příliš možností ke skórování. Největší šanci měli hosté, kteří se v početní nevýhodě dostali do přečíslení, jenže Dominik Krajdl selhal při zakončení do poloprázdné zlínské klece.

Třetí dvacetiminutovka nabídla pouze dvě přesilové hry na obou stranách, jenže ani jedna z nich nebyla zužitkována. Větší příležitosti si ani jeden z celků nevytvořil, proto zápas dospěl do prodloužení.

V nastavované pětiminutovce byli na puku většinu času zlínští hokejisté. Ani v této pasáži hry se týmy neprosadily a nedostaly do nějaké vážnější situace. Následovaly samostatné nájezdy, které brankou v šesté sérii rozhodl Tomáš Mikel.

Milan Plodek
„Odehráli jsme dobrý zápas, hlavně ve druhé třetině jsme si vytvořili velký počet šancí. Dali jsme dvě tyčky, ale bohužel to na vítězství nestačilo.“

3. kolo, pátek 05. ledna 2024
3:2sn
(2:2, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0)

PSG Berani Zlín