Dorostenci v prodloužení nestačili na Spartu a z Prahy si odváží bod

Date of publication Author Natálie Kopecká

Praha/Liberec - Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém oba celky vsítily v základní hrací době jen po jednom gólu, muselo rozhodnout až prodloužení. To v poslední minutě nastaveného času využil sparťanský útočník, a Tygři se tak domů vrací s jedním bodem.

2. kolo, středa 10. ledna 2024
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18:59 Prichodko (Kadlec, Novák; 5/4), 64:01 Nestrašil (Toms, Novák; 3/3) – 38:40 Vaněček (Kachlíř, Krajdl; 5/5). Rozhodčí: Hacaperka – Hnilička, Černohlávek. Diváci: 56. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Tvrzník – Dufek, Bolocan, Nedvěd, Cichoň, Toms, Žuffa, Kincl – Novotný, Trachta, Poláček, Popovych, Čížek, Novák, Hlinka, Prichodko, Nestrašil, Kadlec.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Pekr, Kratochvíl, Rozsíval, Choma, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Krajdl, Šťástka.

První branku zápasu vsítil těsně před koncem úvodního dějství sparťanský Sava Prichodko. Radost z jednobrankového náskoku vydržela Pražanům relativně dlouho. Až v závěru prostřední dvacetiminutovky srovnal na 1:1 Tygr Jakub Vaněček, který přesně mířenou ranou od modré čáry stáhl tygří manko.

Závěrečná třetina nebyla střelecky úspěšná ani pro jeden tým, a tak muselo nerozhodný stav 1:1 rozseknout až samotné prodloužení. Obranná hra obou týmů zapříčinila, že k vidění nebyla žádná zajímává gólová šance. Nakonec se však v 65. minutě prosadil Václav Nestrašil, který svou střelou zajistil, že výhra zůstala v hlavním městě.

Liberečtí dorostenci tak na sobotní vítězný výkon z Brna nenavázali, již brzy však dostanou šanci na reparát v domácím prostředí. Ve čtvrtek do Liberce zavítá Tábor a v sobotu se budou šelmy rvát pod Ještědem s Jihlavou.

„Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon. Měli jsme hodně šancí, které nám tam bohužel nespadly. Spartě dobře zachytal brankář a celkově byl zápas hlavně o proměňování šancí. V prodloužení přišla chvíle, kdy nám soupeř ujel, i tak jsme ale hráli dobře a klukům i gólmanovi patří dík za výkon.“