Další obrat U15! Piráty srazil navrátilec Sanejstr

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Home Credit Arena viděla ve dvou dnech hned dva obraty naší deváté třídy. V sobotním duelu s Chomutovem ztráceli liberečtí hokejisté poměrem 0:2, načež se jim výborně povedl závěr druhé třetiny a dvěma góly těsně před odchodem do kabiny srovnali krok. Ve třetí části rozhodl další dvojicí tref symbolicky Stanislav Sanejstr, který se do sestavy vrátil po dlouhodobém onemocnění.

7. kolo, sobota 24. února 2024

39. Novák (Filo), 40. Kubín (Čančík), 57. Sanejstr (Tureček, Beneš), 60. Sanejstr – 20. Vavřík (Moskvitin), 30. Konvalinka.

T. Průšek (M. Bureš) — S. Sanejstr, Š. Tomka, A. Pacovský, D. Cerman, T. Srnský, M. Tureček, D. Novák — P. Filo, D. Beneš, J. Fadrhonc, V. Šťástková, J. Cerman, M. Čančík, P. Kubín.

Piráti Chomutov

A. Sedláček (J. Chalupský) — M. Rabas, A. Hagara, A. Konvalinka, A. Falis — O. Vaňha, M. Sojčík, M. Melančin, L. Jansa, M. Pátek, J. Jíra, Š. Vavřík, A. Moskvitin, M. Witoš.

Vojtěch Fiala
„Papírově jsme určitě byli favorit, avšak dlouho jsme se trápili zejména v koncovce. Když navíc Chomutov potrestal naše chyby v defenzivě, nevypadalo to vůbec dobře. Do třetí části musely přijít výraznější změny a nejlepší impuls dal týmu obránce Novák, který dohrál zápas v útoku a byl naším řekl bych vůbec nejaktivnějším hráčem. Moc mě těší návrat do sestavy v podání Standy Sanejstra, který se vrátil po dlouhé době a po jednom tréninku vlastně rozhodl dvěma góly v samotném závěru. Jsme v polovině nadstavby a před námi je úkol zvládnout v následujícím týdnu dohrávky, abychom si v posledním víkendu zahráli o první příčku nadstavby a ideální postavení do závěrečných bojů.“

7. kolo, sobota 24. února 2024

Piráti Chomutov