Vítězný vstup do nadstavby. Devítka na úvod otočila derby

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Naše devátá třída si na vstup do nadstavby musela pořádně počkat, první dvě utkání totiž byla odložena. Zápasová pauza se ale na Tygrech neprojevila. S Mladou Boleslaví sice prohrávali, nicméně zápas dokázali otočit. V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Liberec obránce Novák.

3. kolo, sobota 10. února 2024
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 27:42 Tomka (Volavka, Čančík; 5/5), 60:49 Novák (Čančík, Filo; 5/5) – 19:55 Vrbata (Komžík; 5/5).

Maxin – Tomka, Pacovský, Srnský, Tureček, Novák – Volavka, Filo, Beneš, J. Fadrhonc, Cerman, Čančík, Kubín, Hloušek.

BK Mladá Boleslav

Martínek – Kůstka, Vlček, Michálek, Komžík, Piskač, Svoboda, Meňhart – Mansfeld, Bydžovský, M. Fadrhonc, Vovsík, Vrbata, Pejša, Šimáček, Junek, Pletka, Krupka.

Vojtěch Fiala
„Vzhledem k okolnostem je pro nás tahle výhra velmi cenná, absence čtyř klíčových hráčů je citelná. Chtěli jsme ale do nadstavby vstoupit co nejlépe, není to o tom, že bychom si teď zahráli deset zápasů "o ničem." Chceme si vysloužit dobrou pozici pro nasazení do play-off a hrát, jako by play-off už touhle nadstavbou začalo. Není to o tom, že se pak luskne a začne se hrát v půlce března naplno, když jsme do té doby měli zataženou ruční brzdu. Hráči mají také možnost ukázat, že chtějí být na ledě v klíčových momentech sezóny. Dnes patří celému týmu pochvala, jak jsme zápas zvládli od gólmana až po útočníky.“

3. kolo, sobota 10. února 2024
2:1p