Jedenáctibranková přestřelka se smutným koncem. Junioři na úvod předkola nestačili na Plzeň

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Po konci nadstavbové části čekalo na juniory předkolo, které přidělilo Bílým Tygrů plzeňskou Škodovku. Svěřenci Valdemara Jiruše měli skvělý nástup do úvodního střetnutí, ovšem brzdila je častá vyloučení. Západočeši své přesilové hry nekompromisně trestali, čímž se také v závěrečné části dostali zpět do hry a duel dospěl do prodloužení. V něm indiáni dokonali svůj obrat.

1. předkolo, čtvrtek 07. března 2024
5:6p
(2:1, 3:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Jenčovský (Galvas), 17. P. Průšek (Pekař), 29. Jenčovský (Galvas, J. Pérez), 32. Gajda, 39. Janata (J. Pérez, Jenčovský) – 10. Pešek (Mazanec, Hála), 22. Šiler (Pešek, Benák), 24. Korčák (Šiler, Benák), 46. Šiler (Dolhý, Korčák), 51. Šiler (M. Hořejší), 61. Benák (Šiler). Rozhodčí: Šmika, Čáp – Hradil, Černohlávek. Vyloučení: 11:7. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:6.

Schnattinger – A. Král, Šedivý, Galvas, J. Ehrenberger (A), P. Průšek, Macháček, Jarabko – Janata, J. Pérez, Jenčovský (C) – Handl, Hois (A), Pekař – Gajda, Křížek, S. Jansa – Vološín, Prokůpek, Liška.

HC Škoda Plzeň

Lokajíček – Dolhý (C), Čančura, Hromádka, Hodinář, Cícha, Skok, M. Houdek (A) – Koubek, M. Hořejší, J. Matějka – Pešek, Řehoř, Benák – Hála, Sabiniok, M. Beran II – Mazanec (A), Korčák, Šiler.

Liberecká dvacítka vlétla do série velmi aktivně, za což byla odměněna první početní výhodou. Tu se jí také podařilo využít, když se z hranice brankoviště skvělou střelou bekhendem prosadil Mikuláš Jenčovský. Hosté dokázali odpovědět chvíli před polovinou periody, navíc také z přesilové hry. Po přejetí útočné modré se ke střele napřáhl Ondřej Pešek, který nedal Michaelu Schnattingerovi jedinou šanci.

Domácí barvy ale ještě před úvodní sirénou získaly své vedení zpět. Pavel Průšek přebral hrací předmět na modré čáře, kde si nejprve vylepšil prostor a následně vyslal schovanou střelu na bránu soupeře. Jeho projektil se zastavil až za zády Jana Lokajíčka.

Úvod druhé části doprovázel faul Mikuláše Jenčovského, jenž si musel odsedět dokonce čtyřminutový trest. Hosté ze západu Čech dokázali obě nabídnuté přesilovky využít, čímž strhli vedení na svoji stranu. O trefy se postarali Jakub Šiler a Matěj Korčák.

Svěřenci Valdemara Jiruše ale skvěle zužitkovali výhody domácího prostřední a ještě v rámci druhé dvacetiminutovky se jim podařilo stav otočit. O vyrovnávací branku se nejprve postaral Mikuláš Jenčovský, který tak napravil své zaváhání ze začátku prostřední třetiny. Na něj pak těsně po polovině periody navázal Petr Gajda, ten pro změnu využil špatného vyhození plzeňské obrany. Sladkou tečkou pak byl přesilovkový gól Radka Janaty, kterému nádherný pas poslal Jaromír Pérez.

V úvodu závěrečného dějství zamkli Plzeňští Liberec v jejich obranném pásmu, z čehož také pramenila snižující branka. Adam Dolhý vybídl k teči Jakuba Šilera a ten této nabídky využil. Tato pasáž hry navíc hosty nakopla a deset minut před koncem duelu bylo vyrovnáno, o brankovou radost Západočechů se postaral opět Jakub Šiler.

Zbytek základní hrací doby už další akci nenabídl, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm už po 30 sekundách rozhodl o výhře Škodovky Adam Benák.

Valdemar Jiruš
„Podle mě jsme viděli parádní juniorský hokej, bohužel jsme na jeho konci my ti smutní. Doplatili jsme především na četnost našich vyloučení. Po inkasované brance na 5:4 jsme následně faulovali, z čehož také pramenil vyrovnávací gól. Určitě jsme ale nebyli horším týmem, zejména ve druhé části jsme měli spoustu šancí na navýšení skóre. To se nám bohužel nepovedlo, ale kluci odevzdali parádní výkon. Série pokračuje zítra a my se na to musíme připravit.“

Martin Pouska
„Výrazně jsme si pomohli v přesilových hrách, díky kterým jsme dokázali dvakrát vyrovnat. Musíme tým pochválit za super práci a jedeme dál.“

1. předkolo, čtvrtek 07. března 2024
5:6p