Juniorka zahájila v Brně čtvrtfinále prohrou, rozhodla třetí třetina

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Zahajovací utkání čtvrtfinále juniorské extraligy s Brnem bylo na góly poměrně skromné, předznamenalo ale zároveň velmi tuhou konfrontaci. Do vedení šly nejprve tygří naděje na konci první části, domácí ale v úvodu té druhé přišli s vyrovnáním. Moravané nakonec dokázali skóre otočit ve svůj prospěch a urvat první bod v sérii.

1. čtvrtfinále, pondělí 18. března 2024
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Otava (Boltvan, K. Horváth), 46. D. Svoboda (K. Horváth, De. Bárta), 58. Boltvan – 20. Jenčovský (Šedivý). Rozhodčí: Šudoma, Schenel – Vašíček, Viskot. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Kometa Brno

Kavan (Ondráček) – A. Pospíšil, D. Svoboda, F. Němec, Jurný, Zubíček, Ulbricht (A), Antony – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Habermann, Veselský, De. Bárta – Chludil, Zembol, J. Nesvadba.

Hambálek (Schnattinger) – Šedivý, A. Král, P. Průšek, Macháček, J. Ehrenberger (A), Jarabko, Meisel – Jenčovský (C), Janata, Rozsíval – Gajda, Hois (A), Handl – S. Jansa, Křížek, Liška – Prokůpek, Kofroň, Vološín.

Úvodní klání čtvrtfinálové série načali lépe Brňané, kteří se v první třetině prezentovali hned několika šancemi. Skóre nicméně otevřel gólem do šatny Mikuláš Jenčovský, jenž propálil Jana Kavana z levého kruhu - 0:1.

Výhodnější stav pro Tygry ale vydržel v prostřední třetině ani ne čtyři minuty. Roman Otava si totiž našel před libereckou klecí střelu Kevina Horvátha a puk následně dorazil do sítě a vyrovnal - 1:1.

Další vývoj zápasu byl co se brankových příležitostí týče pro oba celky v rovnováze. Moravané ale zvládli ve 46. minutě zužitkovat nabídnutou přesilovku a zásluhou Denise Svobody mířícího pod vyrážečku otočit skóre duelu - 2:1.

Domácí svůj hubený náskok před dotírajícími šelmami uhájili, pojišťovací trefu navíc zvládl vsítit Adam Boltvan - 3:1. Moravané se tak v sérii ujímají vedení 1:0, avšak Liberečtí mají šanci na srovnání již v úterý od 17:30!

Jediný střelec Tygrů Mikuláš Jenčovský; FOTO: Daniel Kinc

Valdemar Jiruš
„První čtvrtfinálový zápas byl velice vyrovnaný. My jsme měli svoje šance ve druhé třetině, kdy jsme si mohli vítězství naklonit na svou stranu. Nepovedlo se nám tyto vyložené šance využít a neproměnili jsme ani přesilové hry. Soupeř si právě v početní převaze vzal vítězství ve svůj prospěch.“

Karel Beran
„Gratuluji klukům za odbojované utkání. Věděli jsme, že moc gólů nepadne. Potvrdilo se i to, co jsme si řekli před zápasem, tedy že góly budou padat z přesilovek. Paradoxně jsme sehráli nejlépe první třetinu, přitom jsme ji o gól prohráli. Ve druhé části se hra srovnala, Liberec čekal na protiútoky, po kterých zahustí střední pásmo, což se jim dařilo. Honza Kavan nás celý zápas držel ve hře, vychytal tři samostatné nájezdy a ke konci tam udržel těžké střely. Jsme rádi za první bod a doufáme, že tento výkon ještě trochu vygradujeme a v úterý přidáme další.“