Skvělý obrat proti Brnu zajistil juniorce postupový mečbol!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Souboj o mečbol načali ve třetím čtvrtfinále lépe Brněnští, kteří odcházeli po první části do kabin za stavu 2:0. Liberečtí junioři ale v prostřední třetině skóre třemi góly otočili a následně si vypracovali vedení 5:2. Moravané však značně přiložili pod kotel a v závěru se dotáhli na jednu trefu. Srovnat již ale nedokázali, a tak mají Tygři šanci sérii ukončit v sobotu na své půdě!

3. čtvrtfinále, pátek 22. března 2024

Branky a nahrávky: 24. Křížek (Galvas, Janata), 25. Hois (J. Ehrenberger), 36. Křížek (Rozsíval, Šedivý), 45. Handl (Hois), 50. J. Pérez (Jenčovský, Janata), 60. Jenčovský (Šedivý) – 6. A. Pospíšil (De. Bárta), 11. Veselský (D. Moravec), 52. Rakus (D. Svoboda, Ekrt), 59. Ulbricht (Veselský, A. Pospíšil). Rozhodčí: Bejček, Sýkora – Hradil, Juránek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Hambálek (Schnattinger) – Šedivý, A. Král, P. Průšek, Galvas, J. Ehrenberger (A), Macháček, Meisel – Jenčovský (C), J. Pérez, Janata – Gajda, Hois (A), Handl – S. Jansa, Křížek, Rozsíval – Prokůpek, Vološín, Liška.

HC Kometa Brno

Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Ulbricht (A), F. Němec, Bůžek, Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – Ekrt, Rakus, D. Moravec – Chludil, Veselský, De. Bárta – Habermann, Halačka, J. Nesvadba.

Poprvé v letošních vyřazovacích bojích se neradovali z úvodní branky Tygři a skóre naopak otevřeli hosté. Antonín Pospíšil dostal kotouč předložený do jízdy na pravou stranu a umístil jej pod horní Hambálkovu tyč 0:1. V 11. minutě se šelmy ubránily už druhému oslabení v utkání, krátce nato ale přišel další brněnský gól, kdy zvyšoval mezi betony Adam Veselský - 0:2.

Druhá perioda se ale náramně vyvedla našim barvám. Nejprve snížil povedenou tečí střely Tomáše Galvase ze slotu Patrik Křížek a spolehlivě na něj navázal Vojtěch Hois, jenž umístil skákavý puk za nepřesunutého Jana Kavana - 2:2. Na sklonku prostřední části se navíc trefil znovu Patrik Křížek, který se prosadil krátce po opuštění trestné lavice - 3:2.

Liberečtí pokračovali v nastoleném trendu i ve třetím dějství, které načal dorážkou ze vzduchu Radim Handl - 4:2. Ještě před vstupem do závěrečné desetiminutovky navíc přidal pátou trefu šelem Severočechů Jaromír Pérez bombou z první a mohlo vypadat, že již je vítěz za stavu 5:2 jasný. Brněnští hráči ale rozhodně nic nevzdali a tečí Robina Rakuse a střelou bez přípravy od Patrika Ulbrichta se dostali na kontakt - 5:4.

I přes velký nápor hostů ale tygří junioři svůj náskok udrželi. Po pojišťujícím gólu Mikuláše Jenčovského do prázdného zařízení rozhodli o tom, že se ve čtvrtfinále ujímají vedení 2:1 na zápasy. Hned v sobotu tak budou mít možnost na domácí půdě sérii s Kometou ukončit!

Ani ve třetím měření sil nebyla nouze o emoce

Valdemar Jiruš
„Nezvládli jsme vstup do utkání, po přestávce ale nastoupil náš opravdový tým a do zápasu jsme se vrátili. Mohli jsme nicméně odskočit o víc jak o jednu branku. V poslední třetině jsme navýšili skóre a vlastní hloupostí si zdramatizovali závěr utkání.“

3. čtvrtfinále, pátek 22. března 2024

HC Kometa Brno