Juniorce rozhodující duel v Brně utekl, v play-off končí ve čtvrtfinále

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Souboj o vstupenku do semifinále načali lépe Moravané, kteří po první části vedli 2:0. Liberečtí junioři následně dokázali ve druhé třetině snížit, v závěrečném dějství ale Kometa odskočila na tři góly. Na ty již Tygři nedokázali odpovědět, a tak jejich pouť vyřazovací částí končí ve čtvrtfinále.

5. čtvrtfinále, úterý 26. března 2024
4:1
(2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Ekrt (Rakus, D. Moravec), 17. D. Svoboda (Boltvan, Otava), 50. Habermann (Chludil), 51. Rakus (D. Svoboda) – 34. Gajda (Handl). Rozhodčí: Obadal, Cabák - Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kometa Brno

Kavan (Ondráček) – A. Pospíšil, D. Svoboda, F. Němec, Bůžek, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Pavlík, Halačka, De. Bárta.

Hambálek (Schnattinger) – Šedivý, A. Král, Macháček, Galvas, J. Ehrenberger (A), Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), J. Pérez, Janata – Gajda, Hois (A), Handl – Prokůpek, Křížek, Rozsíval – S. Jansa, Vološín, Liška.

Svižný rozhodující duel čtvrtfinále odstartovali domácí, kteří se dostali do vedení přesilovkovou ranou Jana Ekrta pod lapačku - 1:0. Již tři minuty nato se ale Kometa radovala znovu, kdy ukončil další početní výhodu předčasně Denis Svoboda střelou bez přípravy - 2:0. V závěru první části mohl kontrovat v nařízeném trestném střílení Jaromír Pérez, s jeho pokusem si ale Jan Kavan poradil.

Prostřední dějství pro změnu odšpuntovali velmi aktivní Tygři, proti jejichž pokusům se musel brněnský maskovaný muž značně činit. Překonat jej v utkání poprvé se podařilo ve 34. minutě Petru Gajdovi, jenž se neunáhlil se zakončením ze slotu a zavěsil pod horní tyč - 2:1.

Třetí třetina ale patřila Brnu. V 50. minutě vrátil svému celku dvougólový náskok Jindřich Habermann z levého kruhu a zhruba minutu poté navíc zdařile dorážel Robin Rakus - 4:1. Svěřenci Valdemara Jiruše se odvážně rvali o zdramatizování, další gól již ale nevsítili, a tak jim zůstaly brány semifinále zavřené.

Emoce se nevyhnuly ani pátému rozhodujícímu klání; FOTO: Markéta Křížová

Valdemar Jiruš
„S Kometou to byly krásné zápasy, krásná série. My jsme bohužel ti smutnější, neudělali jsme ten poslední krok. Měli jsme mečbol, který jsme doma nezužitkovali. Gratulujeme Kometě k postupu do semifinále.“

Karel Beran
„Měli jsme dobrý začátek, trošku nás mrzí ten gól. Rozhodla naše třetí branka, tam se to trochu zlomilo. Chtěl bych poděkovat klukům za celou sérii. Zápasy měly parametry play-off, kluci si to za těch deset měsíců, co tomu obětovali, zasloužili. Je odměna být v semifinále, našli jsme si k tomu cestu. Doufám, že zůstaneme takhle skromní. Pak věřím tomu, že bychom mohli něco získat. Chtěl bych poděkovat soupeři za krásnou sérii, která byla fair play. To jsou ty zápasy, které kluci potřebují hrát. My jsme samozřejmě v téhle sérii šťastnější.“