Úspěšný vstup do čtvrtfinále. Devítka zvítězila na soupeřově ledě

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída udělala v těžké sérii s kvalitním soupeřem první krok. Na ledě Karlových Varů se naši hráči ujali vedení ještě v první třetině zásluhou gólu Matěje Kučery, v prostřední části pak náskok zdvojnásobili trefou Dominika Beneše. Domácí v závěru pouze snížili na konečných 1:2. V sérii na dvě vítězná střetnutí si tedy Bílí Tygři vypracovali dva mečboly, které budou moci zúročit už v sobotu (popřípadě neděli) na domácí půdě.

1. čtvrtfinále, středa 20. března 2024
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

54. Suchý (Staněk) – 17. Kučera (Kachlíř), 36. Beneš (Filo).

HC Energie Karlovy Vary

O. Kadoun (O. Maňák) — E. Křivánek, A. Zimmermann, S. Zeus, L. Hájek, J. Postl, V. Horáček — J. Suchý, S. Barda, J. Staněk, J. Kubát, T. Suja, M. Vaňourek, T. Hanson, J. Hruška, L. Gerstner, A. Břečka, M. Kubík.

O. Maxin (T. Průšek) — L. Kachlíř, Š. Tomka, S. Sanejstr, A. Pacovský, D. Cerman, T. Srnský, M. Tureček, D. Novák — P. Kubín, M. Čančík, V. Šťástková, K. Volavka, P. Filo, Š. Šejc, D. Beneš, J. Fadrhonc, M. Kučera.

Vojtěch Fiala
„Vezeme výhru, což byl náš cíl. Cesta, jakou jsme k bodu došli, ale nebyla zdaleka ideální. V rámci odvety musíme soupeři slíbit, že budeme od prvních minut živější a bojovnější než dnes. Víme, že play-off není o akcích do prázdné brány, ale jako bychom namlsaní po předchozím utkání přesně toto očekávali. Takže zpátky na zem a odbojovat si to poctivostí, nasazením a špinavou prací před oběma brankami. Vary jsou velmi bojovné a aktivní, což jsme přesně čekali – koneckonců je to tým, který na západě vyhrál základní část. Přes všechny nedostatky si ale do Liberce vezeme výhru s jediným obdrženým gólem a postupový mečbol, tak si pro to pojďme!“