Obrat v derby! Devítka rozhodla při vlastním oslabení

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Po první třetině prohrávali 0:2, naši deváťáci ale nesložili zbraně a trpělivým výkonem dokráčeli až k obratu. Mladou Boleslav srazil dvěma góly Dominik Železný, ten druhý – a zároveň vítězný – vstřelil v 58. minutě při vlastním oslabení! Tým v důležitých momentech výborně podržel i brankář Eder.

2. kolo, sobota 14. září 2024

29. Železný, 51. Hladík, 58. Železný (Vaksmansky) – 9. Svrček (Pazderka, Macháček), 17. Macháček (Krupka, Jung)

D. Eder (J. Kyznar) — R. Javůrek, V. Lochman, A. Rozsíval, J. Nezmar, A. Schwarz, D. Strnádek — D. Železný, M. Šmucr, P. Dvořák, J. Hladík, M. Vaksmansky, J. Žďára, M. Krajnc, D. Křeček

BK Mladá Boleslav

A. Chovanec (D. Varečka) — L. Šulc, O. Betka, A. Meňhart, J. Pospíšil, D. Skokan, M. Macháček — M. Svrček, V. Slavata, L. Šindelářová, T. Jung, M. Pešek, T. Mendlík, A. Šimek, D. Skořepa, M. Krupka, D. Pazderka, D. Burjánek

Jakub Mulač
„Celý tým chválím za super odmakaný výkon. Bylo to první derby v sezóně a tušili jsme, co nás čeká. Byl to souboj o každý centimetr ledu, mělo to náboj od první do poslední vteřiny. Věřím, že pro diváky to bylo super. Bohužel jsme si nepohlídali největší zbraně Boleslavi, přestože jsme se na to připravovali. Pořád jsme si ale říkali, že hokejovost je na naší straně, že se nám to vrátí a trpělivostí dokážeme zápas otočit. Naštěstí se to podařilo, klobouk dolů před kluky.“

2. kolo, sobota 14. září 2024

BK Mladá Boleslav