Dorost doma srazil Spartu a prodloužil vítěznou sérii

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dorost Bílých Tygrů si na své sezónní konto připsal další velmi cenné tři body. Pražskou Spartu přehráli svěřenci Vojtěcha Fialy před domácím publikem poměrem 4:2 a protáhli svou aktuální vítěznou šňůru už na čtyři duely.

10. kolo, Včera

Branky a nahrávky: 10:18 Šubin (Fiala, Kučera; 5/5), 20:16 Kachlíř (Kinter, Krajdl; 5/5), 39:00 Bělohorský (Němec, Kachlíř; 5/5), 48:12 Krajdl (Kachlíř; 5/4) – 41:19 Kadlec (Strachota, Michálek; 5/4), 58:58 Čížek (Kalčev, Heřman; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Janíček, Hák. Diváci: 83. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Charvát - Novák, Kachlíř, Srnský, Pufr, Fiala, Tureček - Kučera, Krajdl, Kinter - Němec, Šejc, Bělohorský - Beneš, Čutta, Čančík - Šubin

HC Sparta Praha

Makarius - Hoznourek, Žuffa, Michálek, Černý, Plesník, Toms - Nejedlý, Kalčev, Heřman, Kolupaev, Cvikl, Holoubek, Čížek, Kadlec, Strachota.

Na úvodní trefu se pod Ještědem čekalo do poloviny první dvacetiminutovky. Bílí Tygři nejprve ustáli přesilovku Pražanů a hned po jejím ubránění se vrhli na gólovou zteč. Z předbrankového prostoru otevřel skóre důrazný Jan Šubin.

Zatímco úvodní část přinesla svou jedinou branku ve své polovině, v té druhé rozšířily šelmy svůj náskok na začátku a posléze i na konci. Pouhých šestnáct vteřin po návratu z kabin zvýšil na 2:0 Lukáš Kachlíř a třetí gól přibalil Spartě na cestu zpět do šaten Šimon Bělohorský.

Teprve ve třetí periodě se střelecky probrala také Sparta. Na přesilovkovou trefu Ondřeje Kadlece však o pár minut později zareagoval Dominik Krajdl, a tak Liberec mířil za vítězstvím. To mu nesebrala ani závěrečná korektura skóre z hole Jakuba Čížka, která upravila výsledek zápasu na konečných 4:2.

Vojtěch Fiala
„Do druhého kola jsme vstoupili vítězně, za to jsme moc rádi. Jako jeden z cílů jsme si nastavili neinkasovat ve druhém kole tolik jako v prvním a zároveň neztratit ofenzivní tvář týmu. Charvy dnes odvedl dobrou práci. Herně jsme si tři body zasloužili více než Sparta.“

10. kolo, Včera

HC Sparta Praha