Šestá výhra v řadě! Dorostenci doma přehráli Plzeň

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Liberečtí dorostenci se vezou na vítězné vlně. Ani napošesté nezaváhali a z domácího utkání proti Plzni si odnáší tři body za výhru 6:4. Západočechům tak oplatili porážku, kterou utrpěli v první polovině září.

12. kolo, Dnes
4:3
(2:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Kinter (Krajdl), 19. Čančík (Bělohorský, Kinter), 42. Beneš (Šejc), 53. Krajdl (Kinter, M. Kučera), 56. Krajdl (Pacovský), 60. Šejc (S. Charvát) – 7. Kamas (Pitter), 25. Fodor (Maxa, Tománek), 26. Matoušek (Ferda, Bělík), 57. Maxa (Tománek). Rozhodčí: Valda – Krutil, Janíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: . Průběh utkání:1:1, 2:1, 2:3, 4:3 .

S. Charvát (Maxin) – Kachlíř, D. Novák, Pufr, Pacovský, D. Fiala, Srnský, Tureček – Kinter, Krajdl, M. Kučera – Bělohorský, Šejc, Němec – Beneš, Čutta, Čančík.

HC Škoda Plzeň

Poustka (Osvald) – Ferda, M. Fiala, Volf, Kamas, Šulan, Strnad – Mečl, Bělík, Pitter – Blengino, Tománek, Maxa – Fodor, V. Svoboda, Matoušek.

Liberec vstoupil do utkání pravou nohou, když se zásluhou Filipa Kintera v 6. minutě ujal vedení. Na tuto akci však hostující Západočeši hbitě reagovali. V 7. minutě překvapil Charváta zpoza klece plzeňský Jiří Kamas.

Ani vyloučení v první dvacetiminutovce hráče neminulo. Poté, co Martin Mečl fauloval kolenem mladého Tygra, předvedli domácí odplatu v podobě využité přesilovky. Za pomoci Šimona Bělohorského a Filipa Kintera zvýšil na 2:1 Matyáš Čančík.

Prostřední dějství vyšlo lépe hostům. Ve 25. minutě se sám vydal na bránu Jan Fodor a úspěšně zakončil. Jen o pár okamžiků později byli Liberečané zbaveni vedení Eliášem Matouškem, který nechal své spoluhráče odvést špinavou práci, vyčkal na přihrávku a z mezikruží poslal po ledu kotouč mezi Charvátovy betony.

Závěrečná třetina zcela jistě patřila domácím. Posledních 20 minut totiž přineslo hned čtyři branky do plzeňské klece. Nejprve na 3:3 srovnal Dominik Beneš, jehož po chvíli následoval Dominik Krajdl, který se prosadil dokonce dvakrát za sebou - 5:3. I Tygři inkasovali, avšak pouze jednou, když se o snížení pokoušel Jiří Maxa. Liberecké dílo bylo zcela dokonáno v 60. minutě, kdy Plzenští odvolali brankáře a prázdnou bránu zasáhl Šimon Šejc, jenž tak definitivně určil konečný stav utkání na 6:4.

Tygří dorostenci tak oplatili Škodovce prohru, kdy na jejím ledu padli 2:10. Další zápas čeká mladé šelmy již v sobotu v Litvínově. Zde se budou o sedmé vítězství v řadě rvát od 16:30.

Vojtěch Fiala
„Tímto duelem jsme Plzni oplatili to, co jsme jí z minulého vzájemného zápasu dlužili. V mnoha ohledech to bylo nejlepší utkání této sezony. Musím ocenit týmovost a soudržnost, kterou kluci předvedli. Již v sobotu nás čeká Litvínov, proto si z dneška odnášíme to dobré a naše pohledy se upínají k následujícímu zápasu.“

Dušan Andrašovský
„Nezasloužili jsme si vyhrát. Neměli jsme správný přístup ani nasazení. Musím pogratulovat soupeři a ocenit jeho týmový výkon.“