Zpět na vítěznou vlnu? Junioři doma přetlačili Vítkovice

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Bílí Tygři si po nepovedeném dvojzápase v Praze napravili chuť na domácím ledě, kde přivítali vítkovickou Rideru. Skóre duelu otevřel v šesté minutě Jakub Ehrenberger a střeleckou listinu o více než padesát minut později uzavřel Jakub Hujer. Svěřenci Valdemara Jiruše tak nadále zůstávají na druhém místě tabulky DHL extraligy juniorů.

14. kolo, Dnes
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 05:04 Ehrenberger (Stahoň, Rozsíval; 5/5), 56:34 Hujer (Jarabko, Hois; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Čamra – Kajínek, Juránek. Diváci: 76. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 2:0.

Hambálek – Pilíšek, Macháček, Vaněček, Ehrenberger, Jarabko, Seidl – Pekař, Hois, Saxa, Hujer, Křížek, Prokůpek, Handl, Špilka, Vološín, Stahoň, Rozsíval, Kratochvíl.

HC Vítkovice Ridera

Vávra – M. Man, Glos, Drábek, Bialy, Kalandra, Zvejška, Čuba – Douda, Muroň, M. Man, Vehovský, Přibyl, Kovalčík, Glas, Pavelec, Fasner, Tobola, Žídek, Fojtík.

Liberečtí sice do utkání nevstoupili kterak aktivně, byli to však právě oni, kteří se radovali z prvního vstřeleného gólu. Stahoň přenechal na pravém kruhu puk Jakubu Ehrenbergerovi, který okamžitě pálil. Jeho první střela ještě v síti neskončila, následná dorážka už ano.

Druhá hrací část branku nenabídla, i když k ní měli Severočeši dvakrát velmi blízko. Ve dvou případech totiž za gólmanem Vávrou zvonila branková konstrukce.

Dlouhou část třetí třetiny to i vypadalo, že duel další přesný zásah nenabídne. Junioři nakonec ale přidali ještě jednu trefu, čímž potvrdili své vítězství na domácím ledě. Ze středu levého kruhu se nádherně prosadil Jakub Hujer.

Valdemar Jiruš
„Těžké a urputné utkání, soupeř byl do obrany výborně organizovaný. My jsme si s tím nevěděli moc rady, ani po vstřeleném gólu se obraz hry moc nezměnil. Dlouho nás držel fantastickým výkonem gólman a i díky druhé trefě bereme důležité tři body.“