Šlágr kola juniorské extraligy pro Třinec. Rozhodla druhá třetina

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec – Souboj prvních dvou celků tabulky dopadl navzdory očekáváním dost jednoznačně. Naši junioři sice po první půlku utkání drželi s Oceláři krok, ještě před druhou přestávkou ale inkasovali tři branky. V závěrečné části už Tygry Třinec do ničeho velkého nepustil a došel si pro vítězství. O oba góly šelem se postaral David Rozsíval.

15. kolo, Dnes
2:6
(0:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 25:07 Rozsíval (Galvas; 5/5), 53:29 Rozsíval (Špilka, Vaněček; 5/5) – 07:34 Spěváček (TS), 34:09 Gerych (Rybnikár, Spěváček; 5/5), 36:59 Spěváček (Gerych; 5/5), 37:34 Vojáček (Karas, Dohnal; 5/5), 42:37 Zduba (Volas, Kubiesa; 5/5), 52:28 Rybnikár (Gerych; 5/4). Rozhodčí: Matoušek, Raška – Maštalíř, Thuma. Diváci: 89. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.

Hambálek (43. Macourek) – Ehrenberger (A), Jakub Vaněček, Galvas, Jarabko, M. Macháček, Pilíšek (A), Seidl – Pekař, Křížek, Handl (C) – Rozsíval, Špilka, Stahoň – Prokůpek, Hois, Saxa – Kratochvíl, Vološín, Grebeníček

HC Oceláři Třinec

Skácel – Horváth, Pospíšil, Ošmera, Kurbaka, Mrtka, Volas, Byrtus – Vojáček, Gerych, Hladoník, Makula, Mikula, Karas, Kubiesa, Hebar, Rybnikár, Zduba, Spěváček, Dohnal

První třetina byla na branky chudá. Diváci se v ní dočkali jen jedné, když po faulu v liberecké přesilovce využil nařízeného trestného střílení Vojtěch Spěváček.

Ve druhé třetině už stavidla povolila a gólmani se zapotili mnohem více. Po pohledné akci Tomáše Galvase, jenž na sebe kličkami navázal tři protihráče, totiž vzniklého prostoru využil David Rozsíval.

Po této vyrovnávací trefě se ale Třinec vzedmul a potrestal zaváhání Tygrů. Nejdříve trefil přesně vingl domácí brány Robin Gerych, aby na něj mohl o pár minut později navázat Vojtěch Spěváček proměněným brejkem. Korunu povedenému hernímu intervalu Slezanů dal Matěj Vojáček, který ve skrumáži procedil kotouč přes Hambálka.

Třinec nepolevil ani v závěrečné dvacetiminutovce, kde brankami Jakuba Zduby a Michala Rybnikára utekl na rozdíl pěti gólů. V závěru tak už jen na konečných 2:6 zkorigoval dorážkou Vaněčkovy střely David Rozsíval.

Valdemar Jiruš
„Třinec ukázal svou kvalitu. My jsme naopak paradoxně v naší přesilovce darovali soupeři ohromnou příležitost, kterou nepohrdnul. To poznamenalo naše sebevědomí. Poté jsme inkasovali laciné branky a své šance jsme nevyužili. Oceláři zaslouženě vyhráli, my se z toho musíme oklepat a jít dál.“

René Mucha
„Musím pochválit celý tým. Šli jsme do utkání s tím, že chceme vstřelit první gól, a to jsme splnili. Obrovskou radost máme však především z reakce na vyrovnávací gól Liberce. Bylo vidět, že jsme s tím utkáním chtěli něco udělat a takřka ihned jsme kontrovali třemi trefami ještě v té druhé třetině. Pak už se zápas víceméně dohrával.“