10:0! Dorostenci smetli brněnského soupeře a vstupují do soutěže výhrou

Liberec - Sedmnáctka si na úvod ELIOD Extraligy dorostu připsala očekávané tři body. Proti Technice Brno si navíc s chutí zastřílela a trefila se hned desetkrát! Moravané se sice zpočátku drželi ve hře, naši dorostenci ovšem i díky šesti bodům Lukáše Plose vytáhli skóre až do konečné podoby.

Liberečtí vstoupili do utkání s velkou chutí. Hostující gólman Bílek svůj tým držel, postupně ovšem začínal být na akce Tygrů i on krátký. Proti dělovce Dvořáka mu ještě pomohlo břevno, jenže poté si po zblokované střele vzal touš Vojtěch Hois, který ho poslal přes brankoviště na Lukáše Plose. Ten už nemohl minout - 1:0! Kvalitní zákrok musel nicméně předvést také Daniel Král. Technika totiž ujela do brejku a nebezpečně zakončoval Lysoněk.

Tygři si na další gól museli znovu trošku počkat, v osmadvacáté minutě se dočkali. Filip Kříž se blýskl hbitým obtočením klece, aby poté zasunul touš za čáru - 2:0. Trošku kuriózní moment byl k vidění vzápětí. Brněnský brankář Bílek obdržel menší trest za sekání a šelmy přesilovkou nepohrdly, z levého kruhu se povedenou dělovkou prosadil Lukáš Plos - 3:0.

Trenér Richard Lobo o chuti přidávat branky až do konce:

"Toho si určitě cením, také jsme to po hráčích vyžadovali. V první třetině jsme se tempu soupeře trošku přizpůsobili a apelovali jsme na kluky, ať spíš přidají. Předpokládali jsme, že soupeř nebude stíhat. Chtěli jsme, ať má radši problém soupeř s tím, že nestíhá. Ne my s tím, že se přizpůsobíme. Jsme za to rádi, pro nás ale přijdou těžší zápasy."

Matyáš Bílek se každopádně vykoupil hned v další minutě. To si totiž vleže poradil s Jakubem Masařem a ještě se rychle zkoncentroval na dorážky Luky Vodlana. Senzační série zákroků jeho týmu nakonec příliš nepomohla, Severočeši totiž zvýšili na 4:0 zásluhou před brankou operujícího Filipa Kříže.

Třetí perioda byla velkou exhibicí týmu v bílých dresech! Jakub Hujer upravil na 5:0, následovaly navíc další dvě slepené branky. Lukáš Plos využil velkého zaváhání obránce, který mu z předbrankového prostoru nabídl kotouč přímo na hůl. Plos s chutí zkompletoval hattrick - 6:0. To však stále nebylo všechno. Jakub Masař po hezké souhře zakončil do prázdné brány - 7:0. Mezi hostující tyče se posléze postavil Gedl.

Ani on na utkání nebude vzpomínat v dobrém. Přesilovková rána Böhma od modré se od tyčky odrazila přímo k Luku Vodlanovi - 8:0. Když navíc Mikuláš Jenčovský zakončil přečíslení do šibenice, visela ve vzduchu desítka - 9:0. A svěřenci Richarda Loba svůj gólový účet skutečně zaokrouhlili. Lukáš Plos si našel touš v brankovišti a nasměroval jej do sítě - 10:0!

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec U17
„Jsme rádi, že jsme ten první zápas zvládli. Upřímně, předvedená hra nebyla úplně taková, jakou jsme si představovali, i když se to v polovině utkání zvedlo a ke konci nám to tam i napadalo. Jsme za to rádi, i když soupeř bohužel nebyl úplně takový, s jakým bychom se měli rovnat. Ale je důležité i takové zápasy zvládat a dobře se připravit na silnější týmy."