10:0! Dorostenci smetli brněnského soupeře a vstupují do soutěže výhrou

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Sedmnáctka si na úvod ELIOD Extraligy dorostu připsala očekávané tři body. Proti Technice Brno si navíc s chutí zastřílela a trefila se hned desetkrát! Moravané se sice zpočátku drželi ve hře, naši dorostenci ovšem i díky šesti bodům Lukáše Plose vytáhli skóre až do konečné podoby.

1. kolo, čtvrtek 12. září 2019

Branky a nahrávky: 11. Plos (Hois), 28. Kříž (Plos), 30. Plos (Dvořák, Tůma), 36. Kříž (Böhm, Plos), 44. Hujer (Trunda), 45. Plos, 45. Masař (Vodlan), 48. Vodlan (Böhm, Putz), 56. Jenčovský (Trunda), 57. Plos (Kříž, Hois). Rozhodčí: Mareš – Beneš, Lauko. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 24. Střely na branku: 59:17. Průběh utkání: 10:0.

Král – Böhm, Culek, Hladík, Patzelt, Tůma, Dvořák - Masař, Vodlan, Putz, Jenčovský, Hujer, Trunda, Plos, Kříž, Hois.

VSK Technika Brno

Bílek (45. Gedl) – Svoboda, Rajzik, Žák, Vacek, Šupa, Šplícha, Smutný, Fornál, Korbini, Smítal, Lysoněk, Harásek, Toman, Maštalíř, Líska, Závadský, Kubový, Nerad.

Liberečtí vstoupili do utkání s velkou chutí. Hostující gólman Bílek svůj tým držel, postupně ovšem začínal být na akce Tygrů i on krátký. Proti dělovce Dvořáka mu ještě pomohlo břevno, jenže poté si po zblokované střele vzal touš Vojtěch Hois, který ho poslal přes brankoviště na Lukáše Plose. Ten už nemohl minout - 1:0! Kvalitní zákrok musel nicméně předvést také Daniel Král. Technika totiž ujela do brejku a nebezpečně zakončoval Lysoněk.

Tygři si na další gól museli znovu trošku počkat, v osmadvacáté minutě se dočkali. Filip Kříž se blýskl hbitým obtočením klece, aby poté zasunul touš za čáru - 2:0. Trošku kuriózní moment byl k vidění vzápětí. Brněnský brankář Bílek obdržel menší trest za sekání a šelmy přesilovkou nepohrdly, z levého kruhu se povedenou dělovkou prosadil Lukáš Plos - 3:0.

Trenér Richard Lobo o chuti přidávat branky až do konce:

"Toho si určitě cením, také jsme to po hráčích vyžadovali. V první třetině jsme se tempu soupeře trošku přizpůsobili a apelovali jsme na kluky, ať spíš přidají. Předpokládali jsme, že soupeř nebude stíhat. Chtěli jsme, ať má radši problém soupeř s tím, že nestíhá. Ne my s tím, že se přizpůsobíme. Jsme za to rádi, pro nás ale přijdou těžší zápasy."

Matyáš Bílek se každopádně vykoupil hned v další minutě. To si totiž vleže poradil s Jakubem Masařem a ještě se rychle zkoncentroval na dorážky Luky Vodlana. Senzační série zákroků jeho týmu nakonec příliš nepomohla, Severočeši totiž zvýšili na 4:0 zásluhou před brankou operujícího Filipa Kříže.

Třetí perioda byla velkou exhibicí týmu v bílých dresech! Jakub Hujer upravil na 5:0, následovaly navíc další dvě slepené branky. Lukáš Plos využil velkého zaváhání obránce, který mu z předbrankového prostoru nabídl kotouč přímo na hůl. Plos s chutí zkompletoval hattrick - 6:0. To však stále nebylo všechno. Jakub Masař po hezké souhře zakončil do prázdné brány - 7:0. Mezi hostující tyče se posléze postavil Gedl.

Ani on na utkání nebude vzpomínat v dobrém. Přesilovková rána Böhma od modré se od tyčky odrazila přímo k Luku Vodlanovi - 8:0. Když navíc Mikuláš Jenčovský zakončil přečíslení do šibenice, visela ve vzduchu desítka - 9:0. A svěřenci Richarda Loba svůj gólový účet skutečně zaokrouhlili. Lukáš Plos si našel touš v brankovišti a nasměroval jej do sítě - 10:0!

Richard Lobo
„Jsme rádi, že jsme ten první zápas zvládli. Upřímně, předvedená hra nebyla úplně taková, jakou jsme si představovali, i když se to v polovině utkání zvedlo a ke konci nám to tam i napadalo. Jsme za to rádi, i když soupeř bohužel nebyl úplně takový, s jakým bychom se měli rovnat. Ale je důležité i takové zápasy zvládat a dobře se připravit na silnější týmy.“

1. kolo, čtvrtek 12. září 2019

VSK Technika Brno