Reportáž

Dvacítka vkročila do sezóny pravou nohou, tuhou bitvu s Riderou rozhodl kapitánův gól

Liberec - Úspěšný vstup do nové sezóny má za sebou liberecký výběr U20, který hned ve svém prvním zápase nezaváhal a přehrál Vítkovice. O rozhodující trefu pouze třígólového dramatu se postaral kapitán družiny Valdemara Jiruše Tomáš Nezbeda.

Úvodní minuty prvního ostrého utkání sezóny 2017/2018 přinesly hned dva zajímavé momenty. Oba se odehrály před domácí klecí, ani jeden puk si však cestu za Matěje Žajdlíka nenašel. Liberecký gólman se nejprve musel natahovat po střele vítkovického Danga a posléze obstál i v souboji tváří v tvář proti nikým nehlídanému Balážovi.

Severočeši si na svou největší šanci museli počkat až do samotného závěru úvodní dvacetiminutovky. Nenápadné střele Juščáka nechybělo moc, aby skončila v síti, ale proti Tygrům tentokrát zahrála branková konstrukce.

Góly začaly padat až v prostředním dějství. Vše načal Jiří Průžek, který v přečíslení dva na jednoho hledal svého spoluhráče. Přihrávka se mu však od hostujícího beka vrátila příhodně na hůl, čehož Průžek beze zbytku využil a poslal kotouč za bezmocného gólmana Daňu.

O pár minut později bylo v libereckém táboře ještě radostněji. Juščákovu dobrou ránu vyrazil vítkovický gólman jen k Tomáši Nezbedovi a nový kapitán výběru do dvaceti let uklidil puk pod horní tyč. Na druhou trefu domácích však Ridera dokázala zareagovat. Radim Toman se zničehonic ocitl ve střelecké pozici, počkal si na vhodný moment ke střele a trefil se nechytatelně do šibenice.

Do třetí třetiny bylo zaděláno na pořádné drama, což se potvrdilo. Hosté se rvali o vyrovnání, ale liberecká defenziva si počínala vskutku výborně. Šelmám se navíc dařilo i směrem dopředu. Nádhernou individuální akcí, během níž prokličkoval mezi vítkovickými beky, se blýskl Holenda. Se skórem však nehnul.

To ale platilo i pro hosty. Ty navíc držel ve hře do samotného závěru brankář Daňa, který v přesilové hře Liberce lapil nebezpečný pokus Průžka z bezprostřední blízkosti. Závěrečný tlak Ridery pak domácí přečkali s grácií, a tak zůstaly všechny tři body pod Ještědem.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš
Bílí Tygři Liberec
„Na utkání se projevilo, že bylo naším prvním v sezóně. Z toho plynula spousta nepřesností a drobných chyb. Jinak si myslím, že jsme obstáli. V některých momentech nás samozřejmě podržel Matěj Žajdlík, ale to k tomu patří. Chtěl bych kluky za jejich výkon pochválit."
Mojmír Trličík
HC Vítkovice Ridera
„Byl to první zápas. Nasazení z obou stran bylo velmi kvalitní, ale jak už to tak v prvních duelech bývá, sužovalo nás mnoho nepřesností. A proč jsme nezískali body? Jednoduše jsme nebyli tak efektivní jako náš soupeř, který byl o trochu lepší a podle mě i zaslouženě vyhrál."