Tygřice rozehrály sezónu na ledě Roudnice, ta je bohužel zlomila ve třetí části

Date of publication Author Ondřej Belák

Roudnice nad Labem - Liberecký tým žen, který v nedělním utkání čítal pouze tři obránkyně a osm útočnic, nečekalo na úvod nic lehkého. S Roudnicí přesto dlouho držel krok, a to především díky skvělé produktivitě, kterou otupil převahu domácích. Roudnické hokejistky však svoji nadvládu postupně začaly přetavovat v góly, šestkrát se prosadily v poslední dvacetiminutovce a zvrátily tak skóre na svoji stranu. Tygřicím tedy bohužel nepřinesly body ani dvě trefy Karoliny Koškové.

1. kolo, neděle 16. září 2018

Branky a nahrávky: 3. Simiková (Richtrová, Malá), 8. Feixová (Beránková, Bláhová), 27. Malá (Mertová), 34. Feixová (Bergerová), 41. Beránková, 50. Simiková (Richtrová), 51. Feixová (Metrová, Beránková), 53. Vnoučková (Beránková), 53. Malá (Simiková), 55. Bláhová (Feixová) - 2. Košková (Svatošová), 21. Tůmová (Plosová), 33. Košková, 59. Plosová. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 46:12. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 10:3, 10:4 . Rozhodčí: Schopf.

HC Roudnice nad Labem

Hromádková - Richtrová, Bergerová, Bláhová, Mertová, Beránková, Hájková, Vnoučková, Musilová, Malá, Simiková, Feixová, Dudková, Zalábáková, Louthanová.

Urbanová - Cejpová, Košková, Čápová - Tůmová, Skalská, Plosová, Vimmerová, Štěrbová, Hájková, Svatošová, Raselová.

Jan Daněk
„Do Roudnice jsme určitě nejeli jako favorité, ale měli jsme velikou chuť se o body poprat. Do konce 2. třetiny jsme určitě byli rovnoceným soupeřem, což potvrzovalo i skóre utkání 4:3 pro soupeře. Na začátku 3. třetiny nejlepší hráčka utkání Plosová svým aktivním pohybem dotlačila obranu soupeře k chybě, dostala se do samostatného nájezdu, který však neproměnila a hned z protiútoku jsme inkasovali na 5:3. To byl asi rozhodující okamžik utkání, protože jsme pak po několika drobných chybách obdrželi další laciné góly. Konečné hrozivě vypadající skóre 10:4 není objektivním odrazem toho, co bylo na ledě vidět. Kromě Plosové výborné utkání odehrála i obrance Košková, která nejenže výborné bránila, ale dokázala navíc vstřelit 2 branky. Po jedné brance dosáhly mladé talentované hračky Plosová (2006) a Tůmová (2004). “

1. kolo, neděle 16. září 2018

HC Roudnice nad Labem