Tygřice vyřídily poslední ESU, rozhodla už úvodní třetina

Klášterec nad Ohří - Ke 12. kolu vyrazily naše hokejistky na led týmu ESA Praha a prakticky od úvodního vhazování potvrzovaly roli favorita. Po první třetině vedly bezpečně o čtyři branky, a ačkoliv se soupeř zlepšil, výborně chytající Anna Urbanová za svá záda nepustila ani jeden ze 31 pokusů! Na druhé straně kluziště se nejvíce činily Tereza Plosová s Kateřinou Raselovou, obě si do statistik připsaly tři kanadské body.

12. kolo, neděle 09. prosince 2018
0:5
(0:4, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Johanová (Čápová), 5. Košková (Raselová), 14. Raselová (Plosová), 16. Raselová (Plosová, Košková), 57. Plosová (Svatošová, Johanová). Rozhodčí: Kalaš - Barantál, Šebek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 31:52. Průběh utkání: 0:5.

HC ESA Praha

Hůlková - Branická, Kateřina Svobodová, Kobyláková, Gegáňová - Jurčíková, Dita Svobodová, Černá, Kubisková, Kamasová, Bobková.

Urbanová - Košková, Čápová - Plosová, Hájková, Forbelská, Svatošová, Raselová, Kavková, Johanová, Vimmerová.

Jan Daněk
„Do utkání jsme nastupovali jako favorité a průběh první třetiny tomu odpovídal. Soupeř se k ničemu nedostal a nám se podařilo proměnit čtyři šance. Bohužel druhá třetina byla z naší strany podceněna a jen díky výkonu naší brankářky Urbanové můžeme být rádi, že skončila bez gólů. Do třetí části jsme vstoupili poučeni že špatné druhé třetiny, ale ke hře z první periody jsme se vraceli jen obtížně. Utkání spíše nižší úrovně nakonec skončilo 5:0, nicméně tři body nás těší. “