Smolná porážka. Devatenáctce sudí neuznal dva góly, Motor rozhodl o výhře v závěru

Liberec - Pro Tygry to byl nešťastný duel. Nejprve musela devatenáctka čekat na soupeře, který se zasekl v dopravní zácpě a následně prohrála krutým způsobem. Poté, co hlavní arbitr neuznal našemu celku dvě branky, rozhodl soupeř třemi góly v posledních třech minutách střetnutí. Bod útěchy vystřelil šelmám v nájezdech Filip Jansa.

I. kolo, čtvrtek 29. listopadu 2018
0:3
(0:0, 0:0, 0:3 - 0:0, N 1:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Jansa – 58. Novák (Š. Masopust, Čížek), 59. Novák, 60. Čížek (Novák). Rozhodčí: Jaroš – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:5 navíc Doktor (CEB) 5 + do konce za napadení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 41:31. Diváci: 46.

Pařík – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira – Dospěl, Šafařovský, Hájek, Jansa, Nezbeda, Strnad, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Banes Motor Č. Budějovice

Dvořák – Vávra, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, J. Novák, Doktor – Vaculík, Š. Masopust, Anderle, Hrakholski, M. Masopust, Pouzar, Janoch, Schwartz, P. Novák, Čížek

Ani jednačtyřicet střel nestačilo na překonání budějovického gólmana Marka Dvořáka. Bílí Tygři byli v duelu s Motorem aktivnější, na jejich výkonu se těžko dali hledat negativa, přesto zůstávají bez bodu.

Duel ovlivnily dvě neuznané slepené branky domácího celku v půlce závěrečného dějství. Rozhodnutí nakonec přišlo až v samotném závěru, když se Motor během tří minut dokázal třikrát prosadit.

Trenér Milan Plodek o sporných situacích a Jansovi s Nezbedou:

"Určitě zápas rozhodly dvě sporné situace. Deset minut do konce, když dáme dvě branky za stavu 0:0 a ani jedna není uznána, zápas je v tu chvíli samozřejmě ovlivněn. Každopádně na to se nemůžeme vymlouvat, šancí na rozhodnutí jsme měli daleko víc. Co se týče mladších hráčů, ročníku 2002 Lukáše Nezbedy a Filipa Jansy, podali velmi kvalitní výkon. Hrálo se v rychlém tempu a určitě se neztratili, oba navíc využili svůj prostor v nájezdech, takže můžeme být spokojení."

Vítěznou branku si připsal PAVEL NOVÁK po přihrávce Šimona Masopusta. Stejný hráč přidal vzápětí i trefu do opuštěné tygří branky. Naše mužstvo se nevzdávalo a ještě jednou odvolalo Lukáše Paříka na střídačku, ale hra v šesti bruslařích přinesla pouze potvrzení českobudějovického vítězství zásluhou JAKUBA ČÍŽKA.

V prodloužení se ani jeden z celků prosadit nedokázal a na řadu taky přišly samostatné nájezdy. V těch dostali prostor hráči, kteří si zahráli za kategorii U16 první, respektive druhé zápasy. Lukáš Nezbeda i FILIP JANSA se prosadili a pomohli tak týmu alespoň k bodu útěchy.

Liberečtí tak vstoupili do nadstavby prohrou s bodem na kontě, duel se Salcburkem byl odložen a dalším soupeřem šelem tak bude 7. prosince Plzeň.

„Utkání se mi komentuje těžce. Měli jsme spoustu šancí, kluci makali a snažili se, ale využít jsme příležitosti nedokázali. Když už se k nám konečně přiklonilo štěstí a prosadili jsme se, rozhodčí trefu neuznali a ještě se nám zranil hráč. Podle našeho názoru a videa to měl být jasný gól. Následně jsme hráli přesilovku, skórovali jsme podruhé, ale opět branka nebyla uznána. Sudí neuznali góly, protože situace neviděli. Jsem z toho obrovsky zklamaný, kluci nechali na ledě všechno. Bohužel nám nevyšla koncovka a dostali jsme dva góly do prázdné branky. V prodloužení se ani jeden tým neprosadil a v nájezdech dostali prostor hráči, kteří hráli první, respektive druhý zápas (Nezbeda, Jansa). Oba jeli, proměnili a bereme alespoň bod.“