7 gólů první lajny zařídilo vítězství juniorky nad Vítkovicemi

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Zápas proti Vítkovicím nabídl bodové hody první lajny. Jakub Zajíček se bodově podepsal pod všemi vstřelenými góly, přičemž vstřelil hattrick a na další 4 branky nahrál, Adam Měchura si připsal 6 bodů za hattrick a 3 asistence a Lukáš Nezbeda jeden vstřelený gól doplnil 5 asistencemi.

22. kolo, sobota 27. listopadu 2021
7:3
(3:2, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Měchura (Nezbeda, Zajíček), 7. Zajíček (Hladík, Měchura), 20. Zajíček (Rybář, Nezbeda), 21. Nezbeda (Měchura, Zajíček), 25. Měchura (Zajíček, Nezbeda), 36. Zajíček (Nezbeda), 40. Měchura (Zajíček, Nezbeda) – 5. Kotásek (Bystroň), 6. Machů (Krejsa, Puchala), 24. Kotásek (Krejsa, Macias). Rozhodčí: Bernat, Pilný – Kurtin, Toman. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Král (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Hladík, Culek – Leden, Nezbeda (C), J. Pérez, Vyhlídko, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor.

HC Vítkovice Ridera

Irgl (25. Bartošák) – Hodinář, Bystroň (A), Puchala, Bialy, Prčík, Machů, Řepa – Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Skřipčák, Kubík, Gebauer.

Bílí Tygři se ujali vedení hned ve druhé minutě, kdy se ve zmatku v brankovišti lépe zorientoval Adam Měchura. Za necelé 3 minuty však Vítkovice srovnaly stav utkání zásluhou Alexe Kotáska a zanedlouho poté přidaly svůj druhý gól, který vstřelil Tomáš Machů. To bylo však naposledy, co hostující celek vedl, jelikož o minutu později vsítil svůj první gól v zápase Jakub Zajíček a srovnal tak stav utkání. Těsně před koncem první periody se Jakub Zajíček prosadil podruhé, čímž Tygři plně přebrali otěže zápasu.

Do druhé třetiny vstoupila juniorka také velmi aktivně a již v první minutě se prosadil Lukáš Nezbeda, který využil zmatku před brankou Vítkovic. Následovala přesilovka hostujícího celku za vyloučení Ondřeje Culka, kterou Vítkovičtí využili, když se prosadil opět Alex Kotásek. Na odpověď z naší strany jsme nečekali ani minutu a po dalším gólu Adama Měchury byl gólman hostí Denis Irgl vystřídán Darkem Bartošákem. Ani on však nezabránil Jakubu Zajíčkovi ve zkompletování hattricku, když nedosáhnul na jeho dorážku. V poslední minutě druhé periody dokončil svůj hattrick také Adam Měchura a Tygři využili druhou přesilovku v zápase.

Poslední perioda se nesla opět ve velmi ofenzivním duchu a šance se přelévaly z jedné strany na druhou, branku jsme však již neviděli. Nejblíže gólu měl Tygr Tomáš Kollert, po jehož střele na konci 46. minuty zvonila za brankářem Vítkovic tyč. Tygři si již závěr zápasu pohlídali a za svá záda již Daniel Král nepustil žádný kotouč, k čemuž mu pomohla i velmi obětavá hra jeho spoluhráčů v poli.

Richard Lobo
„Myslím si, že z naší strany to bylo velmi povedené utkání. Drželi jsme se toho co jsme chtěli a je vidět, že když tomu dají všichni maximum, jsme pak schopní zápasy zvládat.“

Pavel Trnka
„Hodnotí se mi to víceméně jednoduše, soupeř byl lepší než my. Bohužel jsme neměli síly a energii na to, abychom se zápasem něco udělali. Náš začátek ještě splňoval nějaké stanovené parametry, pak už jsme ale víceméně tahali za kratší konec provazu.“