Reportáž

Dorostencům se nepodařilo uspět na Hané a odjíždějí z Přerova pouze s bodem!

Liberec – Tygří dorostenci třikrát dotahovali soupeře z Přerova a vždy se Zubry srovnali krok. Během nájezdů to bylo jiné. Tady šelmy vedly, Zubři museli dotahovat, ale v posledním rozstřelu se Severočechům nepovedlo prosadit a Přerov vyhrál o jeden úspěšnější nájezd, tím pádem bod navíc zůstal na Hané.

V prvním dějství se jako první prosadili Zubři. Vladimír Brázda nahrál mezi kruhy Michalovi Šedivému, který rychlou střelou zápěstí otevřel skóre – 1:0. Ke konci třetiny při dvojité přesilové hře pět na tři Tygři dorovnali. Po kombinaci Petra Gajdy a Mikuláše Jenčovského se puk dostal do sítě, po střele z první od druhého jmenovaného hráče – 1:1.

Druhá třetina nám nabídla pouze jeden gól, jenž byl ze strany Přerova. Radim Hradil nahrál k pravému kruhu Jonáši Jobánkovi, který puk zakončil nad rameno France – 2:1.

Třetí perioda byla brankami nejobsáhlejší. Hned na začátku dějství se prosadil liberecký bek Jakub Dvořák, jenž jedovatou střelou od modré zakončil těsně nad lapačku přerovského gólmana – 2:2. Vyrovnaný stav netrval dlouho. V přesilové hře Zubrů, po pěkné kombinaci mezi Adamem Holíkem a Jonášem Jobánkem, byl puk nastřelen před brankáře, kde se nejdříve zorientoval Radim Hradil a opět navýšil skóre – 3:2.

Do samostatného úniku se ke konci utkání dostal kapitán Bílých Tygrů Tomáš Trunda, jenž pěknou kličkou zmátl gólmana, a pak zakončil do odkryté branky a dorovnal – 3:3. Utkání šlo do prodloužení, ale ani tam se nerozhodlo, kdo si připíše o bod více. O výsledku musely rozhodnout až nájezdy, kde si lépe vedli Zubři a skóre se ustálilo na výsledku 4:3. Vítězný nájezd si připsal David Buršík, který se prosadil třikrát ze svých tří nájezdových pokusů.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Dnes bych chtěl jen pogratulovat Přerovu ke 2 bodům. Zasloužili si je, my ne. Bohužel."