Tygřice favorizované Pardubice přestřílely, na výhru to však nestačilo

Liberec - V prvním soutěžním klání nové sezony Tygřice svedly s domácími Pardubicemi vyrovnaný souboj. V páté minutě třetí třetiny vedly Liberečanky po gólech Hornické a Plosové dokonce 2:1. Hráčky Tesly ale vzápětí během tří minut převzaly vedení díky dvěma rychlým brankám Karlecové a Trnkové a jejich výhru na konečných 4:2 poté už jen zapečetila v 51. minutě Kašparová.

Jelikož se Tygřicím v uplynulé sezoně nepovedlo Teslu ani jednou porazit, vstupovaly Pardubičanky do zápasu jako favoritky. Na ledě to však tak alespoň první dvě třetiny nevypadalo a svěřenkyně trenéra Hornického sváděly o první tři body do tabulky s Pardubicemi vyrovnaný souboj. Liberecké hráčky své soupeřky dokonce celkově i přestřílely 30:22.

Skóre zápasu otevřela v 18. minutě Karolína Hornická. Pardubice však s odpovědí dlouho neotálely a na 1:1 srovnala o necelé dvě minuty později Trnková. Druhá třetina nabídla mnoho šancí na obou stranách, žádná z nich však nebyla proměněna. Skvělý výkon podala nejen liberecká brankářka Anna Urbanová s 18 zásahy, ale i její pardubická protivnice Teplá s 28 zákroky.

Rozhodující byla až třetí třetina, v níž padly hned čtyři branky. O jedinou libereckou se postarala Tereza Plosová, díky níž šly Tygřice do vedení 1:2. Pak ale začala úřadovat pardubická trojice Karlecová – Trnková – Kašparová, která třemi brankami v rozmezí pěti minut zajistila Tesle dvoubrankový náskok. Tygřicím se poté již bohužel nepodařilo vsítit branku, a to ani v dvouminutové přesilovce, která přišla po podražení od Jackové, jediném uděleném trestu za celé utkání. Liberečanky proto v Pardubicích prohrály s konečným skóre 2:4.