Skvělý první útok vystřílel ženám proti Jičínu první výhru sezony

Date of publication Author Barbora Vimmerová

V rámci druhého kola 1. ženské ligy Tygřice na ploše Svijanské arény v neděli hostily HC Manki Jičín. Přestože zápas začal pro Liberečanky nešťastně, když se za záda brankářky Urbanové doslova dokutálel první gól, hráčky se tím nenechaly rozhodit. Ve druhé třetině zásluhou branek Raselové, Hornické a Procházkové vývoj utkání otočily a ačkoliv se Mankám poté podařilo ještě utkání v závěru díky snížení rozdílu na jedinou branku zdramatizovat, vyrovnat již nedokázaly. Druhý gól Procházkové na začátku třetí části se tak stal vítězným a zajistil ženám první výhru sezony 4:3.

2. kolo, neděle 20. září 2020
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Raselová (Procházková), 32. Hornická (Žáková), 38. Procházková (Raselová), 42. Procházková (Hornická, Raselová) – 12. Saalová, 38. Kafková (Saalová), 57. Erbanová. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:15.

Urbanová - Cejpová, Forbelská, Štěrbová, Vimmerová - Raselová, Hornická, Procházková - Skalská, Žáková, Jarošová - Korečková, Kubová

HC Jičín

Trnková - Pilátová, Strouhalová, Zumrová N., Pokorná - Erbanová, Zárybnická, Saalová T. - Ivičičová, Šmiková, Chladová - Saalová L., Kafková, Šoltysová - Zumrová K.

První třetina premiérového ligového střetnutí Tygřic s Mankami nabídla divákům hodně aktivní a útočný hokej z obou stran, přesto ale v této třetině nakonec padla pouze jediná branka. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě nešťastný gól, později připsaný Tereze Saalové, kdy nahozený kotouč do obranného pásma Liberečanek smolně proklouzl mezi betony domácí brankářky Urbanové.

V druhé třetině se již ke slovu dostal první útok Tygřic. Nejprve se podařilo ve 30. minutě prosadit kapitánce Kateřině Raselové po asistenci Procházkové. O dvě minuty později poté následovala přesilovka pro domácí, kterou proměnila za asistence Žákové hráčka s číslem 6, Karolína Hornická. Liberečanky se tak ujaly vedení 2:1. O to je sice v 38. minutě na moment připravila jičínská Barbora Kafková. Jednobrankový náskok však libereckým hráčkám o pouhých osm sekund později vrátila Barbora Procházková, které nahrávala Raselová.

Vstup do třetí části ulehčil Liberečankám druhý gól Barbory Procházkové v čase 41:59. V posledních deseti minutách utkání se poté Mankám dařilo vytvářet tlak v obranném pásmu domácích, tlačily se do brány a zkoušely pozornost Urbanové ze všech úhlů. Všechny šance hostujícího týmu, kromě gólu Karolíny Erbanové tři minuty před koncem, se ale už Tygřicím podařilo ubránit. Ženy tak vybojovaly první cenné tři body do ligové tabulky, kde jim nyní náleží třetí pozice za prvními Pardubicemi a druhými Karlovými Vary.

Nováček 1. ligy HC Manki Jičín

Novým soupeřem Tygřic v 1. lize žen jsou jičínské Manki, které si postup vybojovaly minulý rok, když se ve druhé lize umístily na první pozici a v baráži poté porazily Děčín. Ženský tým byl v Jičíně založen v roce 2015 a do soutěže se přihlásil o dva roky později. Že to dívky s hokejem ve městě pohádek myslí vážně, je vidět na jejich posunu za poslední tři roky. Zatímco v sezóně 2017/18 skončily ve druhé lize poslední, o dva roky později v ročníku 2019/2020 již braly první příčku.

Jičín se v utkáních spoléhá zejména na svůj první útok ve složení Erbanová-Zárybnická-Saalová. V minulé sezóně totiž právě tyto tři hráčky zaznamenaly nejvíce gólů i asistencí a posunuly Jičín do vyšší soutěže. Bývalá reprezentantka ČR v rychlobruslení a olympijská medailistka Karolína Erbanová nastřádala za uplynulý ročník 2. ligy celkem 61 bodů. Markéta Zárybnická si poté na své konto připsala 43 a Lucie Saalová 28 kanadských bodů.

Karel Hornický
„V zápase s Jičínem jsme byli lepším týmem na ledě. I když si naše brankářka vybrala v úvodu utkání slabší chvilku, po zbytek hrací doby nás kvalitními zákroky několikrát podržela a položila tak základní kámen naší výhry.“