Reportáž

Výhra na úvod! Souboj s Mountfieldem rozhodl jediným gólem zápasu Šmíd

Liberec - V úvodním extraligovém kole přivítali Tygři na svém ledě Hradec Králové. K vidění byl hodně vyrovnaný hokej, kterému nechybělo ani několik šarvátek. Liberečtí nakonec zvítězili nejtěsnějším možným způsobem díky brance Ladislava Šmída a kvalitnímu týmovému výkonu podpořeným skvělým Petrem Kváčou.

Tygři vstoupili do zápasu velmi aktivně a už v první minutě si vytvořili velkou šanci, Faško-Rudáš ale v přesilovce pouze orazítkoval tyč branky Štěpána Lukáše. Zanedlouho se do přečíslení 2 na 1 dostali Marek Zachar s Petrem Jelínkem, střela druhého jmenovaného však minula prostor mezi třemi tyčemi. Podobnou situaci si poté vypracovali Michal Birner a Dávid Gríger, jenže ani oni hradeckého gólmana nepřekonali. Po úvodní dvacetiminutovce se tak do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

I na začátku prostřední třetiny byli domácí na ledě více vidět a už v 23. minutě byli za svou aktivitu odměněni. Po rychlé akci prostrčil T.J. Melancon kotouč Ladislavu Šmídovi, který svůj únik zakončil krásným bekhendovým blafákem - 1:0. „Chtěl jsem si puk nejdříve přetáhnout do forhendu, poté jsem si ale všiml, že se brankář hnul od tyče. Vrátil jsem to zpátky a zasunul. Asi to vypadalo jednoduše, vůbec to tak ovšem nebylo,“ popisoval svou branku. Poté se do velkých šancí dostali i hosté, Petr Kváča však pokryl jak dorážku Kellyho Klímy, tak střelu Lukáše Cingela.

Petr Kváča o prvním utkání:

„Díky fanouškům byla oproti minulé sezóně skvělá atmosféra. Jsem rád, že nás přišli podpořit. Kluci výborně blokovali střely, bylo to trochu ostřejší. Jsem ale rád, že to dopadlo, jak to dopadlo.“


Stejně jako v prvních dvou periodách byli na začátku té třetí opět aktivnější Severočeši, kteří si vypracovali několik zajímavých přesilovkových šancí, Filippi ani Vlach ale druhý gól nepřidali. Vzápětí se do dalšího úniku dostal Zachar, Lukeš však opět jeho zakončení lapil.

Poté už Hradečtí zvýšili svůj tlak, liberecká obrana je ovšem k žádným větším šancím nepouštěla. Nejblíže ke gólu měli Jakub Lev a Kelly Klíma, jenže Petr Kváča oba jejich pokusy lapil. V závěru to ještě hosté zkusili bez gólmana, ani to jim však nepomohlo. Po hodně vyhecovaném utkání tak nakonec všechny body zůstávají pod Ještědem.

Emoce zápasu rozhodně nechyběly

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Odehráli jsme velmi vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, které nakonec rozhodla jediná branka. Hradec hrál jednoduše, přímočaře a tlačil se do branky. Klukům patří gratulace, byl to velmi těžký zápas, vítězství jsme si vypracovali."
Ladislav Čihák
Mountfield HK
„Celkově to byl velmi vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů se spoustou osobních soubojů. Na obou stranách bylo hodně trestů, ani jeden z týmů si ale v přesilovkách nepomohl. Nakonec rozhodla jedna chyba, Liberec byl o gól šťastnější. Rozhodně jsme však neodehráli špatný zápas, ale od určitých jednotlivců si slibuji lepší individuální výkony."

Související