Reportáž

Vítězná série pokračuje, Liberec vyzrál i na Zlín

Liberec - Bílí Tygři mají po poslední reprezentační přestávce skvostnou formu. V druhé polovině prosince sbírali Severočeši samá vítězství a plný počet bodů získali i v domácím klání proti zlínským Beranům. Svěřenci Patrika Augusty triumfovali v předposledním utkání roku 4:1.

Úvodní dvacetiminutovka se nesla ve znamení úporného dobývání zlínské klece. Liberečtí byli od začátku aktivnější, ovšem ani tři přesilové hry jim k úvodní brance nepomohly. Až těsně po skončení té poslední si Jakub Klepiš vybruslil s pukem na osu hřiště a střelou z mezikruží odčaroval Kašíkovo kouzlo.

Marek Zachar o zápase
„Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Měli jsme akorát slabší některé pasáže, v tu chvíli nás ale podržel Petr Kváča. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli."

V prostředním dějství si šelmy udržovaly střeleckou převahu, kterou navíc dokázaly vyjádřit i gólově. Dernerovo nahození od levého mantinelu nejprve pohotově dorazil do sítě Jan Ordoš a krátce nato se po rychlé individuální akci Zachara prosadil také obránce Jan Štibingr. Bílí Tygři si tak před závěrečnou třetinou vytvořili tříbrankový náskok.

Berani však v žádném případě nesložili zbraně a po přestávce začali nepříjemně trkat. Alexandre Mallet deset minut před koncem připravil Kváču o čisté konto a ještě vykřesal pro Zlín naději. Severočeši však měli zápas pevně v rukou. Gólovou pojistku libereckého vítězství navíc přidal novopečený otec Jaroslav Vlach, a tak zůstaly všechny tři body pod Ještědem.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Rozhodně jsme rádi za další vítězství. Měli jsme spoustu dobrých věcí v útočné fázi, hodně toho pochytal zlínský gólman. Mohli jsme být produktivnější, ale jinak za nás panuje spokojenost."
Luboš Rob st.
PSG Berani Zlín
„Chtěli jsme začít aktivně, ale bohužel jme v první třetině měli tři vyloučené. Sotva jsme jedno oslabení ubránili, hned jsme šli do do druhého. Gól jsme paradoxně dostali, když se náš hráč vrátil. Ve druhém dějství byl Liberec lepší a po zásluze odskočil na 3:0. V třetí části jsme srovnali krok, ale bylo znát, že Tygři už měli velký náskok. Nakonec ho ještě potvrdili čtvrtým gólem a zaslouženě vyhráli."

Fotogalerie

Související