Tygřice zvládly napínavou přestřelku na jedničku a vezou z Berouna tři body

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Bílé Tygřice o víkendu skvěle obstály v dramatickém klání proti Berounu, v němž padlo celkem 17 branek a bylo uloženo 22 trestů. V rámci utkání čtvrtého kola 1. ligy žen nejprve nad soupeřkami o tři góly vedly a později také o dva prohrávaly. Nic je však na kolena nepoložilo a zejména díky úderné dvojici Hornická a Plosová, které stály u zrodu sedmi z celkem devíti branek Liberečanek si po výhře 9:8 zapsaly do tabulky druhé letošní vítězství.

4. kolo, neděle 17. října 2021
8:9
(3:4, 4:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Macháčková, 18. Topolská, 19. Štemberová, 24. Jílková, 31. Tomasco, 35. Topolská, 39. Jílková, 51. Tomasco - 9. Hornická, 11. Plosová, 14. Hornická, 16. Plosová, 31. Raselová, 47. Plosová, 52. Horáková, 57. Hornická, 59. Plosová. Rozhodčí: Jan hanousek, David Thuma, Matyáš Dyk. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 18. Střely na branku: 8:9. Průběh utkání: 3:4, 4:1, 1:4.

Medvědi Beroun 1933

Seidlová-Černá, Štemberová, Macháčková, Martínková - Brichová, Topolská, Šeflová - Jílková, Brejchová, Tomasco.

Urbanová - Horáková, Košková, Steudtner, Štěrbová - Raselová, Breite, Mazancová - Plosová, Kubová, Hornická - Vimmerová, Žáková, Hájková - Skalská.

Ve čtvrtém kole 1. ligy žen se Bílé Tygřice utkaly s berounskými Lvicemi. Od prvních minut utkání bylo jasné, že o góly ani častá vyloučení nebude v tomto klání nouze. Celkem bylo v utkání uděleno 22 dvouminutových trestů, přičemž liberecké ženy si vysloužily celkem o čtyři trestné minuty více než domácí. Soupisku Liberečanek posílila na utkání v Berouně i útočnice Tereza Plosová, jež převážně nastupuje za tygří 9. třídu. Její přítomnost se na ledě ukázala být klíčovou, jelikož společně s Karolínou Hornickou stály celkem za sedmi brankami a položily tak zásadním způsobem stavební kámen libereckého vítězství.

Hráčky z města pod Ještědem začaly utkání senzačně, již ve 14. minutě vedly o tři branky a nemohl za t nikdo jiný než již výše zmíněná úderná dvojice. Nejprve se na začátku deváté minuty skórovala po nahrávce od Terezy Plosové Karolína Hornická, aby si o necelé tři minuty tyto dvě Liberečanky role prohodily, když se po asistenci od Hornické prosadila Tereza Plosová a do třetice se trefila znovu hráčka s číslem šest Karolína Hornická, jíž tentokrát přihrála obránkyně Karolína Košková. První gól na stranu domácích připsala obránkyně Macháčková. Tříbrankový náskok poté Tygřicím nakrátko vrátila svým druhým gólem Tereza Plosová po asistenci od nejmladší hráčky týmu Anny Mazancové. Do konce prvního dějství se však poté ještě dvakrát trefily Lvice, které díky proměněným šancím od Topolské a Štemberové korigovaly skóre před odchodem do šaten na 3:4.

Druhá třetina se povedla libereckým hráčkám nejméně. Po gólech Jílkové v 24. a Tomasco v 31. minutě to byly rázem Tygřice, kdo na soupeřky ztrácel. V čase 30:38 skóre srovnala po skvělé souhře první formace kapitánka týmu Kateřina Raselová, asistenci si připsaly Žáková a Breite. Na to však zareagoval Beroun góly od Topolské ve 35. a Jílkové ve 39. minutě, díky čemuž se ujal dvoubrankového vedení.

Ačkoliv mohly být Liberečanky před třetí třetinou frustrované, poněvadž z tříbrankového vedení z první periody bylo rázem dvougólové manko, nic nevzdaly a bojovaly dál, což se ukázalo být rozhodujícím. Skóre třetího dějství otevřela v čase 46:38 po nahrávce od Mazancové Tereza Plosová. Následující druhá branka Tomasco sice patřila domácím, to však nevadilo, jelikož šlo o vůbec poslední trefu domácích v zápase. Dále již úřadovaly pouze Tygřice.

Góly Věry Horákové z 52. a Karolíny Hornické z 57. minuty smazaly dvoubrankové vedení domácích a o vítězi utkání rozhodla v čase 58:06 nejproduktivnější hráčka klání Tereza Plosová, když přepsala skóre na výsledných 8:9. Liberecké hráčky se tak po velice napínavém souboji mohou radovat z tříbodové výhry, která je v tabulce soutěže vyšvihla na průběžné třetí místo za prvními Pardubicemi a druhými Karlovými Vary.